Joe Jackson: Varrimi i Michael ne 29 gusht

Trupi i pajete i Michael Jackson do te varroset ne diten 51 vjetorit te lindjes se tij, ne 29 gusht.

Lajmin e ben te ditur i ati i kengetarit, Joe Jackson qe konfirmon zerat se Michael nuk eshte varrosur ende edhe pse kane kaluar rreth 2 muaj qe nga vdekja e tij.

Ne nje interviste dhene per “Daily News”, Joe pohon se Michael do varroset ne varrezen “Forest Lawn” te Los Angeles dhe aktualisht trupi i pajete eshte ne morgun ku gjenden edhe trupat e pajete te yjeve te tjere si, Bettie Davis e David Carradine ne pritje te vendimit perfundimtar.

Nderkohe, shkaqet zyrtare te vdekjes se Jackson nuk dihen ende pasi rezultatet e autopsise nuk jane publikuar ende.