Jones kalon në Stoke City

Stoke City ka arritur marrëveshje me Sunderlandin për të transferuar sulmuesin Kenwyne Jones.
Stoke i ka paguar Sunderlandit plot 8 milionë funte për Jones, i cili do të nënshkruajë kontratë katërvjeçare me klubin e ri.

“Kenwyne është një lojtarë i pazëvendësueshëm në këtë ditë, që është arsyeja se pse ai është një nënshkrim fantastik për këtë klub. Ne kemi nevojë për qëllime në ekip dhe po ashtu kemi nevojë për një konkurrencë të fuqishme në mesin e sulmuesve nëse dëshirojmë të vazhdojmë në këtë nivel”, ka thënë trajneri i Stoke Cityt, Pulis.