Kafeja, ilaç për përtacët

Nje studim ne universitetin kanadez British Columbia, ka treguar se kafeina rrit ose redukton deshiren per pune ne varesi te personalitetit.

Ky konkluzion ka ardhur si rezultat i studimeve te shkenctareve ne lidhje me motivimin e punes dhe suksesin ekonomik personal.

Sipas Fox News njerezit punetore te ndikuar nga kafeina shmangin punen dhe dembelet aktivizohen.

Nese jeni te ngadalte dhe pertoni te punoni konsumoni produkte qe permbajne kafeine dhe nese jeni tip i shkathet qe e doni punen, kafja mund t’ju ngadalesoje ne veprimet tuaja

hahahaha kemi nja ca ktu ne forum qe e pin kafen si uj…dhe percudi ska komentuar asnjeri :roll: :roll: :roll:

:lol:

un per vete e pi a se pi 1 her ne 3 muaj

1 kafe ne dit e pi, e skom vrejt ndo1 ndryshim…:expressionless:

nqs nuk do e pije ate 1 kafe , do ishe me i ngadalt ne aktivitetet qe ti ben gjat nje dite
per kte behej fjal aty siper

Allahile ?

Lol, po nuk thash qe e pi ne pik te mengjesit :smiley: e pi diku rreth ores 11 apo 12… ose nga1her edhe me vone… ku eshte aktiviteti pastaj ?:smiley: Kur te fle s’dua aktivi8 :smiley:

o ice…po ti vet me ke then qe ti zgjohesh ne 11- 12 :roll:…hahahaha…:P…kshu qe per ty pik e mengjesit esht…se athere te fillon dita .

lol :smiley: pikerisht :smiley: po tani po zgjohem ne 5 e 30 :frowning:

ndryshimin qe me ben kafeja e mengjesit, eshte qe me nxjerr gjumin :smiley: se kur shkoj ne kurs me tren, gjith rruges jam ne gjum :stuck_out_tongue: lol :smiley:

aaa tani u kujtova qe ke kursin …
provo te hash 1 kokerr moll ne vend te kafes … :winki:

haha, kafe dhe cigare e kam mengjesin un :smiley:

nga1her edhe cigare + kafe :stuck_out_tongue:

mmmm cfar mengjes i shishem …zili te kam :roll:

dy lloje drogrash qe ne pik te mengjesit … drogaxhi :omg:

lool :smiley:

nuk niset dita pa 1 shtagë kanceri :stuck_out_tongue: (cigare) + kafe :smiley:

i love kafe

! <3 k4F€ :stuck_out_tongue:

po po ate thuaj,une kur pije kafe,punoj me shume,se ne te kundert me ze gjumi mbi libra!..

Pertace madhe qenke:fle::fle::fle::fle::fle::fle::fle:

:@…:cekan::cekan::cekan: po lum ai qe do me marri,se vetem gjume dua,do kete liri veprimi sa te doje,ncncncn hahahahahha

Ate po mendoja edhe une do kete liri te shkoja me ke te doje:P kur te jesh ti ne gjume :ushkriva::ushkriva::ushkriva:

po nuk e bje koken i gjalle ne shtepi pastaj…ja sjellin shoket ne kuti,te beje prove po te doje,me mua nuk ka shaka,hahahahhahaha :stuck_out_tongue:

jam femer liberale une,nuk i theme gje te beje cfare te doje,mjafton qe ne darke te flej ne shtepi :stuck_out_tongue:

Pse e do ne darke eee:mrgreen:

:@…,:evil:…:evil:…:muk:

Ty Erinda te ben mire te pishe nje kafe para se te fleshe:D:D:D