Kaka-Ronaldo, klauzola 1 miliarde euro

[b]

Kushdo qe kerkon te bleje Kaka-ne apo Cristiano Ronaldo-n, duhet te paguaj 1 miliard euro. [/b]

Duket si nje shifer e pabesueshme por kjo eshte klauzola qe presidenti i Realit te Madritit, Florentino Perez, i ka vendosur dy yjeve te tij te blere merkaton verore te ketij viti. Per te marre keta dy lojtare ai shpenzoi 160 milione euro, duke vendosur rekorde te reja ne shifrat e blerjeve te lojtareve.
Kjo eshte nje mase sigurie qe presidenti i skuadres madrilene i ka vene ketyre lojtareve per t’i mbrojtur nga ofertat e cmendura qe bejne shpesh here sheiket arabe, tashme pronare te skuadrave te Premier League.
Lajmi eshte publikuar nga e perditshmja spanjolle “Marca”, por nese do te konfirmohet zyrtarisht dicka e tille, atehere do te vendoset nje tjeter rekord, pasi klauzola me e shtrenjte e vendosur zyrtarisht deri me tani eshte ajo e sulmuesit holandez te Realit te Madridit, Rud van Nistelroi, 180 milione euro.

epo kijo eshte padrejtesi po ku di cojne gjithe keto leke keta …ne vende te tiera nuke kane leke pere te ngrene

po shqiperia kur do blej nonje lojtar te mire

kujdes perezi se mos ja blen ndonje ekip shqiptare :smiley:

Sa shume duan dhe keto. :smiley:

:(keto kan luajtur mendsh.me gjith ato lek mund te shpetojn kushedi sa femij qe po vdesin urie…nuk kan turp.:(. prandaj e urrej sportin se i gjemojn nje topi njezet vete si budallej e marin gjith ato lek.

Nuk besoj se i blem me njeri, kam frike se Real “i prish lojtaret”!!! Dhe vlera do i bjere!

i qesin ne shitje si tek tregu i gjès sè gjall nè shqipèri…sa te shpifur…