Kam mësuar...

Kam mësuar se sasia nuk është më e rëndësishme se cilësia kur vjen puna për miq të mirë!
Kam mësuar se nuk është e rëndesishme vetëm të të falin të tjerët, ndonjëherë duhet të mësojmë të falim vetveten!
Kam mësuar se nuk ka rëndësi sesa i vjetër je, apo sesa të zgjuar e di veten, jeta nuk rresht se na mësuari çdo ditë!

mesova qe ne jete duhet te jesh mirenjohese ndaj atyre qe te ndihmuan dikur … mesova qe te keqen ta hedh tej se perndryshe nuk mund te besh dot asnje hap… mesova qe e vetmja qe duhet vleresuar eshte koha … mesova qe ne jete duhet te marr vetem pozitiven nga njerezit… por mbi te gjitha ti jap kohe kohes per cdo gje sepse cdo gje eshte thjesht ceshtje kohe… … FALEMINDERIT ZOT
,FALEMINDERIT JETE,FALEMINDERIT KOHE PER CDO GJE QE ME KE MESUAR…

SHum mire e bere Erina qe i mesove keto, se duhen

sigurisht…:slight_smile:

shume te bukura ketoo
edhe une i kam mesuar disa
KAM MËSUAR,
Kam mësuar se çfarëdo që ndodhë, apo sa keq të duket sot, jeta vazhdon, dhe vjen një e nesërme më e mirë.
Kam mësuar se “të bësh jetë” nuk është njësoj si të “jetosh”.
Kam mësuar se jeta nganjëherë të jep mundësi të dytë.
Kam mësuar se kur vendos diçka me zemër të hapur, zakonisht marr vendimin e duhur.
Kam mësuar se edhe kur kam dhimbje, nuk është e nevojshme që unë të bëhem dhimbje për dikë.
Kam mësuar se cdo ditë duhet të zgjatësh dorën, të prekësh dikë.Njërëzve u pëlqen një përqafim i ngrohtë, apo një rrahje miqësore në shpatulla.
Kam mësuar se ende kam shumë për të mësuar.
Kam mësuar se njerëzit harrojnë çfarë ke thënë, njerëzit harrojnë çfarë ke bërë, por nuk harrojnë kurrë se si i ke bërë të ndihen.

Shume te bukura keto Erinaa (y)

Kam mesuar qe nese done te jesh e lumtur nuk duhet te presesh as1gje nga te tjeret .

Kam mesuar qe e lumtur je vetem kur jeton ashtu si don ti dhe jo te tjeret .

Kam mesuar te rrij larg thashethemeve … dhe kur fillojn te flasin keq per dike thjesht them "bravo … i lumt " nuk futem ne bised .

Kam mesuar te them jo .

Kam mesuar te shikoj veten time , dhe te vlersoj vetem personat qe duhet vlersuar .

Kam mesuar qe afer te kem vetem njerz pozitiv , njerz qe mundem te mesoj dicka per te hecur perpara .

Kam mesuar te largohem nga njerz qe dijn vetem te kritikojn dhe te nenvlersojn .

Por mbi te gjitha KAM KUPTUAR qe skam shume vite perpara & qe dikur do hikim keshtu qe se humb kohen me gjera koti , as me njerz pa mend … thjesht jetoj jeten time ashtu qe te jem krenare per vetem time :slight_smile:

shum e bukur kjo :slight_smile:

Sa me shume qe i njoh njerezit aq me shume i dua kafshet!

Mos do te thuash me kete ti qe kafshet jane me te mire se njerzit:o:o

Po jane,pse kishe gje ti?..sa mire e ke kuptuar,hahahahahhahahahaha

Asnjehere mos u pendo për dicka,nese ka qene gje e mire do te mbetet kujtim,nese ka qene e keqe sherben si mesim!

sa e bukur kjo (y)

Kame mesuar(sapo e mesova) qe Labja vjedh shprhje nga Erinda:P

Hahahahaha olsi , i madh je prz
i leshon ca te forta qe me mek fare

ju te dy pse ngatrron emrat te dyt nga nje 4 sonte dhe pik ska permirsim fare, mesoni ne vitin tjeter

kam mesuar… s’ja u’ them :stuck_out_tongue:

ooo
po thuaje tani … se na le pa gjum na le :stuck_out_tongue:

hahahaha :stuck_out_tongue:

jo jo se e mesoni edhe ju pastaj :stuck_out_tongue:

shiko …se do qaj ?

hahaha :stuck_out_tongue:

hajt 1 her t`shoh :expressionless: :expressionless: :stuck_out_tongue:

po kam mesuar per ate testin me 5 maj :stuck_out_tongue:

lool :smiley: