Kampionati Boteror i Futbollit - South Africa 2010 - Fituese Spanja

South Africa 2010 - Vuvuzela

Skuadrat e Kualifikuara!

Spanja eshte fituese e South Africa 2010!

Spo i marrin vesh si po dalin kto ndeshjet,pothuajse shumica mbrapsht,kunder cdo lloj parashikimi…:frowning:

Lere se gjermanija na ka zhgenjy shum :(edhe ashtu mir thu krejte mbrapsht ka shku ky kompionate
plus kjo zhurme sikur blete te acaron nervat.:mad:

Po pra, ta dish keshtu te kishim vene ndonje bast. Shiko ca skandali Anglia dhe mendo qe algjeria e kishte koeficentin 11!!!

Shum keq ketu ku jetoj un jan hedhur shum shum baste dhe qe mos te them qe kan qen 100 % te sigut qe do te fitonin skuadtat e tyre dhe te ter jan djegur

anglia ka mbaruar si skuader gjith ato talente e sbejne gje
kurse gjermania besoi se ishte shume entuziaste nga rezultati i pare e besoi se ishte bne stervitie

Te gjitha skuadrat e medha po deshtojne! Bobo sa keq anglia mbrem. Te shofim Hollanden sot! :slight_smile:

Ajo Anglia mrom shum dobet,sikur jane amator jo profesionist.

Si nuk leviste njeri per te marre topin, por e donin te gjithe ne kemb. Weeee sa dobet futbolli, e kan fajin miliardat e super paguara. Bertit e gjiru tifozat para ekranit. :slight_smile:

Neser kemi ndeshje interesante. Te shikojme çfare do kombinojne Italianet!

Ndeshja Midis Kamerunit dhe Danimarkes ishte nje nga ndeshjet me te bukura dhe qe dhuroi shume emocione,ishte fanatstike.

Shpresoj qe Italia te marri fitore te bindshme sot,mbi 3+

italia do fitoi po ka nje te keqe nuk ka nje organizator perfekt mungon prape pirlo e po u bllokuan ne mbroitje zelandezet veshtire ti caje(forca italia):gezim:

Italis i duhet vetem fitore, por mos ti komplikuar gjerat!

italise i mungon andrea pirlo ska fantazi ne loje fare na i oqi trurin vetem barazime sjell me patjeter duet te fitoi ndeshien tjeter e me golavarazh se do ta pesoi keq.
krioi raste por i mungoi fantazia vetem red kot se koti

Italise nuk i mungon vetem Pirlo por i mungojne shume gjera :frowning:
Me kryesorja i mungon sulmi, me kete sulm eshte e kote te kete pretendime :stuck_out_tongue:

Ka meritu Brazili fitoren,edhe pse ne funde u be nje tollovi nga lojtaret, dhe largimi i kakas ishte gabim nga gjygjtari …

Dobet Italia, e komplikoj kualifikimin.

Bravo Brazili. Po Kaka, se kuptova ca e zuri!!!

Kaka eshte bo gangesterr ke Reali :slight_smile:

Spaskan te mbaruar golat e Portugalis :slight_smile:

Smund ta besoj se Franca eshte duke humbur 2 me 0.

Mbase e pa qe ska rruge tjeter, dhe po e le ndeshjen, padroneve te shtepise!!!