Kampionati Boteror Rusi 2018 dhe Katar 2022

Rusia do të organizojë Botërorin e vitit 2018.

Kështu vendosi votimi që u bë në Komitetin Ekzekutiv të FIFA-s, në Zyrih të Zvicrës.
Rusia konkurronte për organizimin e Botërorit të futbollit me kandidaturën e Anglisë dhe me kandidaturat e përbashkëta të Spanjë-Portugali dhe Belgjikë-Hollandë.

Katari do të mirëpresë edicionin e Kupës së Botës së vitit 2022.

Shteti arab mundi konkurrencën e ShBA-së, Australisë, Koresë së Jugut dhe Japonisë, aspirantëve të tjerë për të organizuar Botërorin e vitit 2022.

Stadiumet e Botërorit 2018

//youtu.be/1d-86wUedtY

Impiantet përrallore të Katar 2022

//youtu.be/Sco8iKwlBic

Shum bukur mezi po e presim , Po Sponsor ke do ket www.lirenti.com

Ndoshta deri atehere ne katar do jet edhe ekip Shqiptar…:roll:

shume te bukura stadiumet! Ishalla kualifikohet dhe kombetarja jone!

flm, Kliton per videot e krijuara!