Kenge tradicionale nga zona juaj

Kjo kenga me fustanin e fierakes, me lindi kete ide per teme:

//youtu.be/imwC5a6pxMc

Fierake prap:

//youtu.be/XKUHJ3H-mP4

//youtu.be/cm07LLq7YBc

oh sa do kenaqem se do ve te gjitha serenatat :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

ka ploooot tradicionale , po un po them vetem te fundit
esht shum e bukur :smiley:

//youtu.be/5kdA1OmijR8

shum e bukur. e bukur eshte edhe kjo nese ve vertete nga vlora, eshte e pa ariteshme. se di pse nuk e gjej videon e plote,
//youtu.be/1aOBIuNRG8E

https://www.youtube.com/watch?v=7OUr4n1QwPg&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=NLaDeaLueC0&playnext=1&list=PLD347BBF8399B2E57

kurse nga te fierit me pelqen kjo

//youtu.be/7foL8csM8Ys

HAhaa cfar kengesh

Dale se nga fieri ke nje akoma dhe me te bukur :smiley: :stuck_out_tongue:

//youtu.be/imwC5a6pxMc

Ne krye te temes e ke

po ti je rritur ne mest te parisit mor vlla , normale qe ste pelqejn kto lloj kengesh !

//youtu.be/SJbQ6SowV_8

per kenge tradicionale mund te them qe jam rritur me kete muzik :zemer:
dhe naplonin e kendoj me emrin e babit & te mamit :smiley: kush kercen naploni … :slight_smile:
sa here i degjoj me kujtohet qe cdo vere u mblidhshim te gjysherit & kercenim nuk flas me per dasmat cfar behet :slight_smile:

Vlora per kenge popullore mbahet…dhe jane shume te bukura…aq sa nuk lodhesh duke i degjuar!..:smiley:

//youtu.be/JK-YiaJyZZs

//youtu.be/aXiwESqnkoM

//youtu.be/wE1g69X8l-w