Këpucë nga thundrat e kuajve !! (Foto)

Një dizajnere gjermane ka krijuar një linjë të çuditshme të këpucëve- nga pjesët e kafshëve të vdekura
45-vjeçarja Iris Schieferstein ka kaluar muaj të tërë duke krijuar këpucë me take nga thundra e kalit, ‘stileto’ me lëkurë gjarpri dhe sandale të skalitura nga pellumbat.
Këpucët e kësaj dizajnereje kushtojnë nga 4.650 euro e më shumë, ndërsa ajo ka bërë një palë këpucë edhe për Lady Gagan.

Iris merr pjesë të kafshëve të vdekura nga një mishtore e afërt në Berlin, pastaj kalon javë të tëra duke larguar mishin dhe eshtrat në mënyrë që të mos e dëmtojë lëkurën dhe pjesët që i nevojiten.

“I dua kuajt dhe më pëlqejnë këpucët, prandaj mendova se do të ishte e përsosur. Kuajt kanë një ece të bukur dhe unë desha ta rikrijoj atë me këpucët e mia”, ka thënë Schieferstein, duke pranuar se puna e saj është e pakëndshme deri në momentin e finalizimit

nuk po u duk`kan keq…

Hahahhahahaa, sa interesant,

si kafsh :stuck_out_tongue:

po ka lezet !..kemi 10000 lloje kepucesh…
jo si juve , qe keni 3 shekuj me te njejtin model
https://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/422688_336440213073440_191574320893364_1036442_300978968_n.jpg

4 shekuj thuaj hahaha lol

Mos ti shikoj ndonje animalist se do filloj protesten :smiley:

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii me shpifen keto qizmet po keto qenkan per femren e kalit moj dreqe

te vecanta po aspak terheqese keto…si kembe kali duken,sikurse jane!

Po lope kur do behen!

haha pse do i maresh ti :o

Jo mos kishte ndonjera deshir!

hahahahahahhahahhaha sa kam qeshur!