Këshilla nga seksologjia

Jam Aureli nga shkodra jam 19 vjec kam nje problem qe ne moshen 14-15 vjec kane nisur qe cicat e mia te zmadhohen pak nga majat dhe e kam problem te shkoj ne plazh dhe me shoke gjithashtu ju lutem si mund te me ndihmoni

Ju lutem ma nisni pergjigjen ne email tim

Jam Aureli nga Shkodra kam nje problem qe ne moshen e adoleshences 14-15 vjec majat e cicave me jane zmadhuar paksa edhe e kam shume te veshtire qe te shkoj ne plazh dhe me shoqeri se me vjen turp,sjam une i vetmi qe i kam keshtu kam pare dhe shume te tjere. ju lutem me ktheni pergjigje ne imeil

si mund te me ndihmoni …si mund te mar vesh nqs e dashura ime e ka bere…ndonjeher…ka ndonje lloj menyre…???

Ma nisni pergjigjen ne e-mail…plz…

Aurel, te keshilloj te merresh pak me fiskulture, pasi nuk ke thene ne je ndopak i shendosh apo jo, gjithesesi eshte mire te konsultohesh dhe ne mdonje mjek te specializuar.

Silver, gjera me e mire eshte nqs e dashura jote te tregohet e sinqert me ty! Pra, mund ta zbuloj sinqeriteti, gjinekologu, dhe dora mbi zjarr"

mirdita jam ni vajz 21 vjecare kam kryer mardhenje para dy muaj mendova se kisha mbetur shtatzane mirpo e bera testin doli negativ dhe filluan menstracionet te me vin rregullisht tash mbas dy muajve nuk me kan ardh menstracionet ju lutem nje pergjigje

Tani cila eshte pyetja! A po te vine apo jo rregullitsht! Gjithesesi, kur femra fillon dhe kryen mardhenie eshte normale te kete çrregullime. Nqs keto perseriten mund te konsultohesh me gjinekologun tuaj.

prej kur kam kryer mardhenje me kan ardh rregullisht esht muaj i tret ky qe me vnohen edhe para nje jave bera testin doli negativ sipas mendimit tend ka shanca te kem mbetur shtatzane apo jan thjesht vonesa

me siguri besoj qe jo, lexo te gjithe kete temen nga fillimi dhe krahaso ne ke shenjat me ato te nje femre shtatzan, te vjella, merrje mendesh etj… po sipas llogarive i binte te ishte muaj i 5, keshtu mos u shqetesoni dhe shume dhe per te hequr dyshimet vizitoni ndonje klinik.

19 janar kemi kryer mardhenje mbas tre ditesh kam pir tablet per pastrim me pas bem testin doli negativ menstracionet e janarit dhe te shkurtit i kam pas ne rregull tash te marsit me jan vonuar dhe para nje jave bera prap testin doli negativ.dhe shenja qe te kem mbertur shtatzane nuk kam ushqimin e ha si cdoher te vjedha nuk kam marrje mendesh jo.

flm edhe per pergjigjet

ju lutem ni pergjigje

Akullore, nuk besoj se jeni shtatzane. Pastaj nuk do te thote qe mund te ngelesh shtatzane sa here qe kryen mardhenie nqs …

pershendetje! jam ledia 18 vjec. para disa ditesh kam humbur virgjerine dhe nuk perdorem mjete mbrojtese gjate aktit. kisha frike per ndonje shtatzani . por pas 3 ditesh me erdhen menstruacionet dhe nuk erdhen si zakonisht ne fund te muajit por me shpejt.nqs ka mundesi mun te me thoni se a ka ndonje rezik shtatzanie pas tyre ?? ju faleminderit

Nuk prejashtohet mundesija te kete ngel shtatzan, mundet te kete menstracionet edhe nese eshte shtatzan kjo ndodh te shum gra.
Por mir eshte te konsulltohete te gjinokologu, nje vizite sa nuk eshte bere von…

Kjo eshte normale, mbase rastit te pare te kontaktit ka qrregullime por duhete pase kujdes ?

Pershendetje,ju uroj per punen qe po e beni dhe per pervojen qe po e ndani me njerzit e tjere…jam 23 vjeqe kam nje problem paska te quditshem…para 3 muajve gati kam humbur virgjinitetin , qysh prej atehere kam pasur disa here mardhenie mirpo nuk kam pasur ndjenja asnjehere bash kurrfare ndjenjash e leje, kam bere nje vizite te gjinekologu me ka thene qe jam femer e shendoshe mirpo veq se mitren e kam te kthyer mbrapsht ( kinse kjo nuk paraqet kurrfare rreziku kshtut me ka thene tash nuk e di) dhe qe duhet me kan e pergatitun emocionalisht…une ma merr mendja qe kam qene e pergatitun emocionalisht sepse eshte njeriu qe e dua dhe sma merr mendja qe eshte ky problem po ndoshta diqka tjeter …kisha pas deshire me e marr nje keshille te dobishme nga ju se vertete jam ne stres…flm per mirekuptim ju pershendes,tung

Mirmbrema edhe per ty Fitorja,problemi juaj nuk eshte aq paradoksal sa qenka i komplikuar!Ti e dashur fitorja e keni ngatrru pak sa gjerat?nese ke pase mardhenje intim kjo tregon se ti ke humb virgjinitetin e jo si ti e ceke gati per ta humbur ! nuk ndodhe nje gje till mbasi ti paska pase edhe here tjera mardhenje intim me partnerin. Ndjenjat lindin kur ta takoshe personi ideal qe ti ke kerku,mendja jote thot se e don ate cunin por nderdija juaj nuk e thon nje gje till;perderisa ti nuk ndjen asgje kur ben sex me te.
Sex lidhet me ndjeja, ndjenjat te shtyn te beshe sex.
Sex pa ndjenja mund te bej vetem nje prostitute.Mos e mere kete se tu drejtova ty te lutem , por problemi juaj eshte se ti nuk ke taku personin qe ta don zemra ( ngaj here mendja na genjen e dashur Fitorja.)

Nuk eshte e thene qe sex pa ndjenja te bejne vetem prostitutat :stuck_out_tongue:
Ka femra qe nuk jane prostituta por qe nuk kane ndjenja;)…dhe anasjelltas , kuptohet;)
Te gjitha femrat jane *****a…me fal nene …ka thene Bonaparti me duket
Dhe dicka ka ditur ky, nuk e ka thene kot…:ciao: