Konferenca e Apple WWDC 2012 do te mbahet me 11 Qershor ne San Francisco

Megjith cmimit te kripur, 1600 euro nje bilete, per Konferencen e Apple WWDC 2012 qe do te mbahet me 11 Qershor ne San Francisco, te gjitha biletat u shiten brenda vetem dy oresh. Pritet qe aty te prezantohet edhe iPhone 5.

Konferenca e Apple World Wide Developer Conference (WWDC) eshte popullarizuar nxehte. Brenda vetem dy oresh jane shitur te gjitha 5000 biletat per evenimentin qe do te mbahet me 11 Qershor ne San Francisco. Kjo ka shkuar me shpejt sesa vitin e kaluar, ku brenda 12 oresh u shiten te gjitha biletat. Shum zhvillues jane zemeruar raporton Wired, sepse nje pjese e konsiderueshme e Bregdetit-Amerikanoperendimor ishte akoma ne gjum ne oren e Kalifornise 7.45 kur filloi shitja e biletave me nga 1600$ per nje bilet. Zhvilluesit te cilet munden te rrembejne bileten e tyre, do te takohen me 11 deri 15 Qershor ne San Francisco per ta vizituar evenimentin e Apple.

Disa u ndane te deshperuar!

Disa nga zhvilluesit e njohur, si psh te Instagram, nuk munden te marrin nje bilete per shkak qe shitja filloi shum heret! Per zhvilluesit e aplikacioneve te iOS WWDC eshte nje mundesi unike per te folur me direkt me zhvilluesit e aferm te Apple. Ne deshperim e siper, disa prej tyre edhe u munduan qe te nderrojne emrin qe te mund ta blejne nje bilet nga dikush tjeter, raporton Wired. Por kto te fundit jane te lidhur me emrat e bleresve!

A do te vije iPhone 5 ?

Vezhguesit po presin qe Apple te prezantoje iPhone-n e ri ne WWDC 2012. Vitin e kaluar u shty leshimi i iPhone 4S per shkak te motit te keq, dhe Tsunamit ne Japoni. Ket’ vitet pritet qe Apple ta mbaje premtimin, dhe ne nje fare menyre te na shperbleje per pritjet e mehershme, dhe ta prezantoje iPhone 5 ne WWDC.

Apple Apple… leje se edhe une kam per te ber SWOT ne a comapny’s vision ‘n’ mission
kam gjith mbasdites duke lexuar per firmen Apple :smiley:

lol, thash mos ke blere iPhone :stuck_out_tongue:

haha, shaka :slight_smile: :slight_smile:

me cudit shum fakti me ata ne Kosove, ne 1 ane thone “ketu ska asgje, skemi asgje…” nga ana tjeter te gjith i ke me iPhone :expressionless: :expressionless:

Nuk na dhan ndonje bilet falas ne :stuck_out_tongue: