Ku je ti?

Ku je ti ???

Sa yje duken sonte
sa e gjat duket kjo nat,
por oret po kalojn
dhe agimi po afrohet.
Shoh nje yll qe bie
shprehi nje deshir,
sa do te plotesohet
kete fati e di.
Me yll a pa yll
deshira eshte gjithmon e njejte,
te te kem ty pran
dhe dashurin tende ta ndjej.
Me premtove dashuri te sinqert,
ku je sonte qe askund nuk te gjej??
Valle dashuria ndaj meje nuk te tregon se jam duke qare,
se zemra papritur mori nje plag??
Valle nuk te tregon se jam duke vajtuar,
se jeta shume eshte duke me sprovuar??
Shpresoj se me kohe te kuptosh se me mungon
dhe te me gjindesh prane kur per ty kam nevoj …!!!

Pervjetor i mallengjyer…

Plot nje vit kaloi qe kur lidhja jone perfundoi
plot nje vit kur nje fjale e jotja jeten ma ndryshoi.
Cfare te beri qe ate date ta harrosh,
ajo date qe lidhjen tone kurorezon,
Kush te shtyri qe po at dite ndarje nga une te kerkosh?
Ah…sa pervjetor i mallengjyer per mua kjo dite,
dy perkujtime qe me sollen gezim dhe pikellim.
Fate ne jete ishte urimi yt per mua,
por ate e mori era dhe neper njerez e shperndau.
Ne kete perkujtim te uroj pervjetorin,
uroj ta kesh gjetur fatin e kerkuar
dhe nga zemra t’i fali gjithe vuajtjet qe m’i ke shkaktuar…

Nje stuhi dyshimi
te kaploi ty ndaj mua
kjo te beri qe
fjalen NDARJE ta thuash.
E kote ishte te te bind qe te dua
xhelozia syt t’i kishte mbuluar.
Nga kjo qe me ndodhi
mendova qe kurr nuk kam per t’u dashuruar,
qe jeta nuk kishte kuptim per mua,
fjala “Te dua” do ngelet e harruar.
Orvatesha me kujtimet e se kaluares
kisha harruar jeten qe kisha per ta jetuar
edhe pse per dashurin e vjeter
asnje lajm nuk kisha degjuar.
Rruges kaloja duke menduar
nje ze thirri ne mua,
ktheva koken te shoh c’donte nga mua
per nje cast frymemarrja m’u veshtiresua.
Ishte engjull apo djal
ai qe un shihja,
por kisha ndroj ta njihja.
Zhgenjimi ne dashuri
ende jetonte ne mua,
nuk doja prap te vuaj
por jeta nuk me kishte harruar,
dhuraten DASHURI
sapo ma kishte derguar.

Un ketu jam :d

me te vertet shum te bukura

shum te bukura.

Shpresoj se me kohe te kuptosh se me mungon
dhe te me gjindesh prane kur per ty kam nevoj …!!!

SHUME E BUKUR!

Dashuria ne zemren time per ty kurr nuk do
te ndryshoje sa kam kuptuar deri
sot…me kan thene qe koha i sheron te gjitha !! Un
besoj qe KOHA i le gjerat ne harres pak a shume po
kurr nje kujtim si ky nje dashuri si kjo
nuk mund te harrohet me kohen, ndoshta
mund te futet diku thell ne zemer ,qe kohe pas
kohe do te aktivizohet malli per ty …po
te te harroj me kohe KURRE !!!e verteta eshte
se ende enderroj per ty ende e qaj veten duke
menduar per ty ,ende kaloj nga vendi
yn nga stoli jone me shprese qe mos ndoshta
te ka kap malli dhe do te te takoj atje…cdo dite
vishem mire dhe zbukurohem me
shprese se ndoshta do te takoj atje diku ne
qytet ,shpesh here e kontrolloj
telefonin mos vall je kujtuar te me shkruash…por
KOOT !!!

Sa e bukur…!

Po pra, ku je ti ??