Ku përfundoj Megavideo - Pse nuk me hapet Megavideo

Pse nuk punon Megavideo?

Kësaj pytjes shkurt mund ti pergjigjemi, NUK punon sepse e ka mbyll FBI (Federal Bureau of Investigation).


M
ë 20 Janar 2012, FBI ka vendosur të mbyllë Megavideo, Megaupload, Megaporn etj per shkak sepse thyeheshin të drejtat e autorit.

Nëse do te provonit e hapni Megavideo, ja se çfare do ju shfaqet:

Megavideo, ishte faqja e 13-te me e klikuar ne bote. Po kur hyn ne sken FBI besoj se nuk ka me shaka! FBI ka kerkuar fshirjen e MILIARDAVE FILE qe gjenden ne serverat e kesaj shoqerie, por avokati qe po mbron kete firem ka kerkuar ti rezervojne derisa te kryhet gjyqi.
Gjithashtu pronarit jane bllokuar te gjitha te mirat materiale. (shiko fotot meposhte)

Kush ishte pronari i Megavideo?

Kim Schmitz, ose Kim Dotcom dhe Kimble, ishte nje gjerman me pasaporta te disa shteteve. Pas disa aktivitetesh ilegale dhe arrestimesh, krijoj megavideo dhe pjesa tjeter eshte histori.

Ja se çfare zoteronte Kim Schmitz nga Megavideo:

Super Vile (nje lagje faktikisht), Tank, 16 Mercedez, Makina te tjera, Gjirafa ne oborr, Helikopter, Jacht etj etj etj…

Ok, ok na i beri per zili, por tani si dhe ku do i shikojme filmat?

Kjo eshte nje pytje per 1000 dollare si thon amerikanet! Efekti megavideo (frika) ka bere qe te mbyllen dhe faqet e tjera te video apo shkembimit te fileve ne rrjet! Rezistojne Rapidshare dhe Mediafire!

Me pak fjale, nese gjeni video te ngarkuara ne megavideo, thjesht mos i hapni! Informacioni juaj (IP) “mund” do te rregjistrohet nga FBI. Shikoni per alternativa te tjera per ti shkarkuar, si eMule, epo filet .torrent.

Nese doni te shkarkoni file torrent dhe te hapni portat e modemit/routerit, vizitoni hapesiren mbi rrjetet kompjuterike.

interesante…po prap them se do kthehet shum shpejt. :slight_smile:

Na hoqi trurin kjo Sopa Pipa do na lere keq meduket

SOPA/PIPA nuk ka te bej me mbylljen e MEGAVIDEO/MEGAUPLOAD!

Sopa/PIPA eshte nje censur kundrejt perdoruseve te internetit amerikan!

Shembull:

Nese shtetit amerikan nuk i pelqen X faqe per ndonje motiv burrokratik apo politik apo tjeter, ajo e bllokon pa problem. Jo se nuk e ben, por tani do ta bej me hapur!

Megavideo, nuk ka per tu kthyer me!

Me sa di un SOPA/PIPA eshte ligji i cili coj ne mbylljen e MEGAVIDEO/MEGAUPLOAD

Po ashtu eshte !

Sopa/Pipa e ka bllokuar si WEB dhe pastaj FBI ka bere konfiskimin etj…

te shpresojme qe do te largohen keta se per ndryshe po mbesim me torrent vec :frowning:

Na kan marr ne qaf sidomos mua :blush:
Vetem shpresoj se do te rikthehen seshpejti !

Kete harroje

Na fiku deren kjo FBI neve, Kim Schmitz, dhe gardistave te 21 janarit

Megaupload, të dhënat e shkarkuara duhen fshirë. megaupload.jpg Prokurorët amerikanë janë shprehur se materialet e shkarkuara nëpërmjet faqes Megaupload duhet të fshihen deri të hënën. Lajmi raportohet nga agjencia e lajmeve “Associated Press”.

Avokati i Megaupload, Ira Rothken ka bërë me dije se të paktën 50 milion përdorues kanë të dhëna të cilat duhen fshirë.

Prokurorët kërkojnë fshirjen e atyre materialeve që janë të ruajtura nga kompania Carpathia Hostin dhe Cogent Communications Group.

Megaupload u mbyll me 19 janar dhe kishte rreth 150 milion përdorues të regjistruar, që e bënin atë një nga faqet më të mëdha në botë për shkarkimin e materialeve

Nje bie mijera ngrihen,
Do hapen te tjera nuk mund ta ndalojne dot.

E ver8 qe hapen tjerat por esht problem per ata qe kan pasur fajla te ngarkuar ne te !

Kush do te kthehet megavideo??? Kur te dalin ato pronaret nga burgu mbas 20 vitesh po :slight_smile: se FBI i ka arrestuar,te gjithe filehostet jane mbyllur,duke perfshire dhe filesonic,qe nuk sherben me per ndarjen e “dokumentave”,sepse normalisht jane te paligjshem,duke shkelur me tre kembe jo me dy te drejtat e autorit,duke perfituar jo miliona $ por miliarda,pavarsisht se neve nuk na interesonte te mbyllej,por realiteti eshte ky.

U MBYLL MeGA VIDEO ApO TE TJeRa .AHa Po BeHen Si ShQIPErIA …DuHEt TE MaRiN LEJa NGa FBIJa ApO CIAJa APo SaLiJa KeTu Ne ALBANia PER DREAMMEDiAT ApO Per DiGiTAlET PIrATE , Po PsE MOs dUHeT TE MaRiM LeJe NGA KETA KU DhE KUR TE HaM BUkE NE.JO ,Ne PRAP Do BEJM ShARInG PaIRiNG APo CFaRe TE Duam ME PAISJET TOna

MESa KAm PROVUAR Jo TE GJiThA JanE MBYLLUR Me PaK FJALE JAnE MBYLLYR ATO Qe GJOjA PERBeJNE RREZiK PER PiRATI POR Qe NE TE VERTET Une E kAm bLeRe DHE PsE DUA UnE DhE E PUBLIKoj

he se mire na bejne keto mbyllje . (u bene te gjithe uploaders, na ra dhe roga )
ketej e tutje bota e piraterise do futet ne nje kapitull te ri, me te mbyllur e me te sigurte.

…po u mbush dynjaja me kuc e mac ore.

Eshte thjesht çeshtje kohe! Do ti rikthehen perseri rrjeteve P2P per shkembimin e fileve! Torrent dhe Emule rezistojne akoma!

Me pak fjale, nese gjeni video te ngarkuara ne megavideo, thjesht mos i hapni! Informacioni juaj (IP) “mund” do te rregjistrohet nga FBI.

Dhe te mendosh qe mua me infektuan me 1 virus qe mu desh ta formatoja 2 here pc, dhe prap kam frike se nuk eshte hequr virusi, sa te indetifikojn IP te leshojne 1 virus qe direkt te demton antivirusin dhe te jejon te futesh vetem ne internet, nuk mund te instalosh apo shkarkosh programe te tjer!

sorry por me duket se ke eksagjeruar me ip & virusin por dhe me formatin

ps. here e pare degjoj qe te besh format e mos te hiqet virusi

Sidomos kur i bën deep format.