Kupa UEFA

[b]GRUPI A: AZ Alkmaar (Holandë), Zenit St Petersburg (Rusi), Everton (Angli), Nuremberg (Gjermani), Larissa (Greqi)

GRUPI B: Panathinaikos (Greqi), Lokomotiv Moskë (Rusi), Atletico Madrid (Spanjë), FC Copenhagen (Danimarkë), Aberdeen (Skoci)

GRUPI C: Villareal (Spanjë), AEK Athinë (Greqi), Fiorentina (Itali), Mlada Boleslav (Çeki), Elfsborg (Suedi)

GRUPI D: Basel (Zvicër), Hamburg (Gjermani), Rennes (Francë), Dinamo Zagreb (Kroaci), Brann Bergen (Norvegji)

GRUPI E: Bayer Leverkusen (Gjermani), Sparta Pragë (Çeki), Spartak Moskë (Rusi), Toulouse (Francë), FC Zurich (Zvicër)

GRUPI F: Bayern Munich (Gjermani), Bolton Wanderers (Angli), Braga (Portugali), C. Zvezda Beograd (Serbi), Aris Selanik (Greqi)

GRUPI G: Anderlecht (Belgjikë), Tottenham (Angli), Getafe (Spanjë), Hapoel Tel Aviv (Izrael), AaB Aalborg (Danimarkë)

GRUPI H: Bordeaux (Francë), Austria Vienë (Austri), Galatasaray (Turqi), Panionios (Greqi), Helsingborg (Suedi)[/b]

A Zenit 1 - 1 AZ
A Everton 3 - 1 Larissa
B Panathinaikos 3 - 0 Aberdeen
B Lokomotiv Moskva 3 - 3 Atlético
C Elfsborg 1 - 1 AEK
C Villarreal 1 - 1 Fiorentina
D Brann 0 - 1 Hamburg
D Basel 1 - 0 Rennes
E Sparta 1 - 2 Zürich
E Leverkusen 1 - 0 Toulouse
F Bolton 1 - 1 Braga
F Crvena Zvezda 2 - 3 Bayern
G Tottenham 1 - 2 Getafe
G Anderlecht 2 - 0 H. Tel-Aviv
H Helsingborg 1 - 1 Panionios
H Bordeaux 2 - 1 Galatasaray

8 Nentor 2007

Larisa - Greece – : – Zenit St. Petersburg - Russia
Nurnberg - Germany – : – Everton - England
Aberdeen - Scotland – : – Lokomotiv Moscow - Russia
FC Kobenhavn - Denmark – : – Panathinaikos - Greece
Fiorentina - Italy – : – Elfsborg - Sweden
Mlada Boleslav - Czech Republic – : – Villarreal CF - Spain
Rennes - France – : – Brann - Norway
NK Dinamo Zagreb - Croatia – : – FC Basel 1893 - Switzerland
Toulouse - France – : – Sparta Prague - Czech Republic
FC Spartak Moskva - Russia – : – Bayer Leverkusen - Germany
Bayern Munich - Germany – : – Bolton Wanderers - England
FC Aris Thessaloniki - Greece – : – Red Star - Serbia
Hapoel Tel-Aviv FC - Israel – : – Tottenham Hotspur - England
Aalborg - Denmark – : – RSC Anderlecht - Belgium
Galatasaray - Turkey – : – Helsingborg - Sweden
Austria Vienna - Austria – : – Bordeaux - France[/b]

[b]8 Nentor 2007

Larisa - Greece 2 : 3 Zenit St. Petersburg - Russia
Nurnberg - Germany 0 : 2 Everton - England
Aberdeen - Scotland 1 : 1 Lokomotiv Moscow - Russia
FC Kobenhavn - Denmark 0 : -1 Panathinaikos - Greece
Fiorentina - Italy 6 : 1 Elfsborg - Sweden
Mlada Boleslav - Czech Republic 1 : 2 Villarreal CF - Spain
Rennes - France 1 : 1 Brann - Norway
NK Dinamo Zagreb - Croatia 0 : 0 FC Basel 1893 - Switzerland
Toulouse - France 2 : 3 Sparta Prague - Czech Republic
FC Spartak Moskva - Russia 2 : 1 Bayer Leverkusen - Germany
Bayern Munich - Germany 2 : 2 Bolton Wanderers - England
FC Aris Thessaloniki - Greece 3 : 0 Red Star - Serbia
Hapoel Tel-Aviv FC - Israel 0 : 2 Tottenham Hotspur - England
Aalborg - Denmark 1 : 1 RSC Anderlecht - Belgium
Galatasaray - Turkey 2 : 3 Helsingborg - Sweden
Austria Vienna - Austria 1 : 2 Bordeaux - France[/b]

[b]29 Nentor 2007

15:00 Zurich - Switzerland – : – Toulouse - France
15:00 Sparta Prague - Czech Republic – : – FC Spartak Moskva - Russia
15:00 Braga Sporting - Portugal – : – Bayern Munich - Germany
15:00 Bolton Wanderers - England – : – FC Aris Thessaloniki - Greece
15:00 Getafe - Spain – : – Hapoel Tel-Aviv FC - Israel
15:00 Tottenham Hotspur - England – : – Aalborg - Denmark
15:00 Panionios - Greece – : – Galatasaray - Turkey
15:00 Helsingborg - Sweden – : – Austria Vienna - Austria
15:00 AZ Alkmaar - Netherlands – : – Larisa - Greece
15:00 Zenit St. Petersburg - Russia – : – Nurnberg - Germany
15:00 Atletico de Madrid - Spain – : – Aberdeen - Scotland
15:00 Lokomotiv Moscow - Russia – : – FC Kobenhavn - Denmark
15:00 AEK Athens - Greece – : – Fiorentina - Italy
15:00 Elfsborg - Sweden – : – Mlada Boleslav - Czech Republic
15:00 Hamburger SV - Germany – : – Rennes - France
15:00 Brann - Norway – : – NK Dinamo Zagreb - Croatia[/b]

[b]29 Nentor 2007

Zenit St. Petersburg - Russia 2 : 2 Nurnberg - Germany
Lokomotiv Moscow - Russia 0 : 1 FC Kobenhavn - Denmark
Elfsborg - Sweden 1 : 3 Mlada Boleslav - Czech Republic
Hamburger SV - Germany 3 : 0 Rennes - France
Sparta Prague - Czech Republic 0 : 0 FC Spartak Moskva - Russia
Getafe - Spain 1 : 2 Hapoel Tel-Aviv FC - Israel
Tottenham Hotspur - England 3 : 2 Aalborg - Denmark
Panionios - Greece 0 : 3 Galatasaray - Turkey
Helsingborg - Sweden 3 : 0 Austria Vienna - Austria
AZ Alkmaar - Netherlands 1 : 0 Larisa - Greece
Zurich - Switzerland 2 : 0 Toulouse - France
Atletico de Madrid - Spain 2 : 0 Aberdeen - Scotland
AEK Athens - Greece 1 : 1 Fiorentina - Italy
Brann - Norway 2 : 1 NK Dinamo Zagreb - Croatia
Bolton Wanderers - England 1 : 1 FC Aris Thessaloniki - Greece
Braga Sporting - Portugal 1 : 1 Bayern Munich - Germany[/b]

[b]5 Dhjetor 2007

20:45 FC Basel 1893 - Switzerland – : – Brann - Norway
20:45 NK Dinamo Zagreb - Croatia – : – Hamburger SV - Germany
20:45 Villarreal CF - Spain – : – Elfsborg - Sweden
20:45 Mlada Boleslav - Czech Republic – : – AEK Athens - Greece
20:45 Panathinaikos - Greece – : – Lokomotiv Moscow - Russia
20:45 FC Kobenhavn - Denmark – : – Atletico de Madrid - Spain
20:45 Everton - England – : – Zenit St. Petersburg - Russia
20:45 Nurnberg - Germany – : – AZ Alkmaar - Netherlands

6 Dhjetor 2007

18:15 Bayer Leverkusen - Germany – : – Sparta Prague - Czech Republic
18:15 FC Spartak Moskva - Russia – : – Zurich - Switzerland
20:45 Bordeaux - France – : – Helsingborg - Sweden
20:45 Austria Vienna - Austria – : – Panionios - Greece
20:45 RSC Anderlecht - Belgium – : – Tottenham Hotspur - England
20:45 Aalborg - Denmark – : – Getafe - Spain
20:45 Red Star - Serbia – : – Bolton Wanderers - England
20:45 FC Aris Thessaloniki - Greece – : – Braga Sporting - Portugal[/b]

[b]5 Dhjetor 2007

20:45 FC Basel 1893 - Switzerland 1 : 0 Brann - Norway
20:45 NK Dinamo Zagreb - Croatia 0 : 2 Hamburger SV - Germany
20:45 Villarreal CF - Spain 2 : 0 Elfsborg - Sweden
20:45 Mlada Boleslav - Czech Republic 0 : 1 AEK Athens - Greece
20:45 Panathinaikos - Greece 2 : 0 Lokomotiv Moscow - Russia
20:45 FC Kobenhavn - Denmark 0 : 2 Atletico de Madrid - Spain
20:45 Everton - England 1 : 0 Zenit St. Petersburg - Russia
20:45 Nurnberg - Germany 2 : 1 AZ Alkmaar - Netherlands [/b]

[b]6 Dhjetor 2007

18:15 Bayer Leverkusen - Germany 1 : 0 Sparta Prague - Czech Republic
18:15 FC Spartak Moskva - Russia 1 : 0 Zurich - Switzerland
20:45 Bordeaux - France 2 : 1 Helsingborg - Sweden
20:45 Austria Vienna - Austria 0 : 1 Panionios - Greece
20:45 RSC Anderlecht - Belgium 1 : 1 Tottenham Hotspur - England
20:45 Aalborg - Denmark 1 : 2 Getafe - Spain
20:45 Red Star - Serbia 0 : 1 Bolton Wanderers - England
20:45 FC Aris Thessaloniki - Greece 1 : 1 Braga Sporting - Portugal[/b]

[b]19 Dhjetor 2007

20:45 Galatasaray - Turkey – : – Austria Vienna - Austria
20:45 Panionios - Greece – : – Bordeaux - France
20:45 Hapoel Tel-Aviv FC - Israel – : – Aalborg - Denmark
20:45 Getafe - Spain – : – RSC Anderlecht - Belgium
20:45 Bayern Munich - Germany – : – FC Aris Thessaloniki - Greece
20:45 Braga Sporting - Portugal – : – Red Star - Serbia
20:45 Toulouse - France – : – FC Spartak Moskva - Russia
20:45 Zurich - Switzerland – : – Bayer Leverkusen - Germany

20 Dhjetor 2007

20:45 Rennes - France – : – NK Dinamo Zagreb - Croatia
20:45 Hamburger SV - Germany – : – FC Basel 1893 - Switzerland
20:45 Fiorentina - Italy – : – Mlada Boleslav - Czech Republic
20:45 AEK Athens - Greece – : – Villarreal CF - Spain
20:45 Aberdeen - Scotland – : – FC Kobenhavn - Denmark
20:45 Atletico de Madrid - Spain – : – Panathinaikos - Greece
20:45 Larisa - Greece – : – Nurnberg - Germany
20:45 AZ Alkmaar - Netherlands – : – Everton - England[/b]

[b]19 Dhjetor 2007

20:45 Galatasaray - Turkey 0 : 0 Austria Vienna - Austria
20:45 Panionios - Greece 2 : 3 Bordeaux - France
20:45 Hapoel Tel-Aviv FC - Israel 1 : 3 Aalborg - Denmark
20:45 Getafe - Spain 2 : 1 RSC Anderlecht - Belgium
20:45 Braga Sporting - Portugal 2 : 0 Red Star - Serbia
20:45 Toulouse - France 2 : 1 FC Spartak Moskva - Russia
20:45 Zurich - Switzerland 0 : 5 Bayer Leverkusen - Germany
20:45 Bayern Munich - Germany 6 : 0 FC Aris Thessaloniki - Greece [/b]

Na myten me neshje! Na lane pa pune! Shilbsinat! Po dite perdite re! Nuk lodhen kta dreq re???

:lol: :lol: :lol:

[b]20 Dhjetor 2007

20:45 Rennes - France 1 : 1 NK Dinamo Zagreb - Croatia
20:45 Hamburger SV - Germany 1 : 1 FC Basel 1893 - Switzerland
20:45 Fiorentina - Italy 2 : 1 Mlada Boleslav - Czech Republic
20:45 AEK Athens - Greece 2 : 1 Villarreal CF - Spain
20:45 Aberdeen - Scotland 4 : 0 FC Kobenhavn - Denmark
20:45 Atletico de Madrid - Spain 2 : 1 Panathinaikos - Greece
20:45 Larisa - Greece 1 : 3 Nurnberg - Germany
20:45 AZ Alkmaar - Netherlands 2 : 3 Everton - England[/b]

[b]Skuadrat e Kualifikuara jane me shenjen *

Grupi A

1 *Everton 12
2 *Nurnberg 7
3 *Zenit St. Petersburg 5
4 AZ Alkmaar 4
5 Larisa Greece 0

Grupi B

1 *Atletico de Madrid 10
2 *Panathinaikos 9
3 *Aberdeen 4
4 FC Kobenhavn 3
5 Lokomotiv Moscow 2

Grupi C

1 *Villarreal CF 10
2 *Fiorentina 8
3 *AEK Athens 5
4 Mlada Boleslav 3
5 Elfsborg 1

Grupi D

1 *Hamburger SV 10
2 *FC Basel 1893 8
3 *Brann 4
4 NK Dinamo Zagreb 2
5 Rennes 2

Grupi E

1 *Bayer Leverkusen 9
2 *FC Spartak Moskva 7
3 *Zurich 6
4 Sparta Prague 4
5 Toulouse 3

Grupi F

1 *Bayern Munich 8
2 *Braga Sporting 6
3 *Bolton Wanderers 6
4 FC Aris Thessaloniki 5
5 Red Star 0

Grupi G

1 *Getafe 9
2 *Tottenham Hotspur 7
3 *RSC Anderlecht 5
4 Aalborg 4
5 Hapoel Tel-Aviv FC 3

Grupi H

1 *Bordeaux 12
2 *Helsingborg 7
3 *Galatasaray 4
4 Panionios 4
5 Austria Vienna 1 [/b]

[b]13 Shkurt 2008

17:00 Zenit St. Petersburg - Russia – : – Villarreal CF - Spain
17:45 Galatasaray - Turkey – : – Bayer Leverkusen - Germany
18:00 AEK Athens - Greece – : – Getafe - Spain
19:00 Brann - Norway – : – Everton - England
19:30 Werder Bremen - Germany – : – Braga Sporting - Portugal
19:45 PSV Eindhoven - Netherlands – : – Helsingborg - Sweden
19:45 RSC Anderlecht - Belgium – : – Bordeaux - France
19:45 Marseille - France – : – FC Spartak Moskva - Russia
20:00 Glasgow Rangers - Scotland – : – Panathinaikos - Greece
20:45 Sporting Lisbon - Portugal – : – FC Basel 1893 - Switzerland

14 Shkurt 2008

18:00 Aberdeen - Scotland – : – Bayern Munich - Germany
19:30 Zurich - Switzerland – : – Hamburger SV - Germany
19:45 Rosenborg BK - Norway – : – Fiorentina - Italy
20:00 SK Slavia Prague - Czech Republic – : – Tottenham Hotspur - England
20:00 Bolton Wanderers - England – : – Atletico de Madrid - Spain
20:45 Benfica - Portugal – : – Nurnberg - Germany[/b]

[b]13 Shkurt 2008

Zenit St. Petersburg 1 - 0 Villarreal
Galatasaray 0 - 0 Bayer Leverkusen
AEK Athens 1 - 1 Getafe
Brann Bergen 0 - 2 Everton
Werder Bremen 3 - 0 Braga
Anderlecht 2 - 1 Bordeaux
Marseille 3 - 0 Spartak Moscow
PSV Eindhoven 2 - 0 Helsingborg
Rangers 0 - 0 Panathinaikos
Sporting Lisbon 2 - 0 Basel[/b]

[b]14 Shkurt 2008

18:00 Aberdeen - Scotland – : – Bayern Munich - Germany
19:30 Zurich - Switzerland – : – Hamburger SV - Germany
19:45 Rosenborg BK - Norway – : – Fiorentina - Italy
20:00 SK Slavia Prague - Czech Republic – : – Tottenham Hotspur - England
20:00 Bolton Wanderers - England – : – Atletico de Madrid - Spain
20:45 Benfica - Portugal – : – Nurnberg - Germany[/b]

[b] 14 Shkurt 2008

Aberdeen 2 - 2 Bayern Munich
Zurich 1 - 3 Hamburger SV
Rosenborg 0 - 1 Fiorentina
Bolton W. 1 - 0 Atletico Madrid
Slavia Prague 1 - 2 Tottenham H.
Benfica 1 - 0 Nurnberg[/b]

[b] 21 Shkurt 2008

Bayer Leverkusen 5 - 1 Galatasaray
Hamburger SV 0 - 0 Zurich
Spartak Moscow 2 - 0 Marseille
Panathinaikos 1 - 1 Rangers
Bayern Munich 5 - 1 Aberdeen
Atletico Madrid 0 - 0 Bolton W.
Bordeaux 1 - 1 Anderlecht
Fiorentina 2 - 1 Rosenborg
Getafe 3 - 0 AEK Athens
Helsingborg 1 - 2 PSV Eindhoven
Tottenham H. 1 - 1 Slavia Prague
Villarreal 2 - 1 Zenit St. Petersburg
Basel 0 - 3 Sporting Lisbon
Everton 6 - 1 Brann Bergen
Nurnberg 2 - 2 Benfica
Braga 0 - 1 Werder Bremen[/b]