Kuptimi i Puthjeve!

:heart: ne duar : delikatese, embelsi :heart:
:heart: ne gushe : sh sh sh i dashuruar :heart:
:heart: ne balle: respekt :heart:
:heart: ne hunde: xhelozi :heart:
:heart: ne shpatulla: te deshiron :heart:
:heart: tek syte: kerkon falje per dicka :heart:
:heart: ne buze: te do shume shume :heart:
:heart: nje puthje e shkurter : nuk i pelqejne puthjet e tua :heart:
:heart: puthje e gjate: te do dhe mendon vetem per ty ne ate moment :heart:
:heart: puthje me gojen (mbyllur) : eshte pak i turpshem :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :heart:
:heart: me goje (hapur): vdes per ty dhe eshte i fiksuar pas teje :heart:
:heart: puthje me force (kur ai-ajo te puth kur ti nuk do): vdes per ty :heart:
:heart: me sy mbyllur: te do shume dhe eshte romantik :heart:
:heart: me sy hapur: hec mo…te do :stuck_out_tongue: :heart:
:heart: kur te ledhaton floket: te adhuron :slight_smile: :heart:
:heart: puthje ne vesh: do qe ti kushtosh me shume kohe :heart:
:heart: nese “grricet”…: deshiron te flase me ty…per dicka qe do ta tregonte vetem ty sepse te do :slight_smile: :heart:
:heart: nese largohet ngadale: ne te vertete deshiron te rri akoma :heart:
:heart: nese te shtrengon duart: ka nevoje per ty :heart:
:heart: nese i gjuan :stuck_out_tongue: : ka te drejte te te puthe!! :slight_smile: (dhe mos e refuzo) :heart:
:heart: nese te kafshon buzet nderkohe qe te puth: do qe te jesh vetem i tij/a ! :heart:

Per te gjithe listen votoj te fundit :smiley: :smiley: shume sensuale
:takim:

hahahahha mua me pelqen edhe e 2ta :smiley: :)))

uuu tek e dyta un kam shum po shuum guxhuliii

per kto te tje un ua u kam dit ndryshe kuptimin :???:

Te gusha te gjithe kane guxhuli :slight_smile: :slight_smile: - por puthja ne koke çnenkuptohet?

hahahhaha dhe un shuuuuuuuum fareee sduroj dot

varet reni kan shum qe nuk kan … po un njeher jam keq fare … kte puthjen ne kok nuk e di …

Sa per puthjen ne koke, pas nje kerkimi te shkurter shume mendojne se eshte nje “Te kam shume xhan” :slight_smile:

[b]Puthja ne dor - Respekt

Puthja ne ball-Dashuri e perjetshme

Puthja ne buz-Dashuri

Puthja me sy te mbyllur-Dashuri e zjart

Puthja ne supe-Emocion

Puthja ne faqe-Shoqri

Nese vajza ja mshon djalit shuplak-Ai ka te drejt qe ta puth

Pickim-Deshiron te thot diqka

Kersitja e gishtave-Jam ne disponim

Nese ta zgjat doren e para-Shpreh dashuri

Kollitja-Te dua

Nese i mbyll syt-Te don me zemer

Nese e ven gishtin ne goj-Deshiron puthje

Nese kafshon buzen-Eshte xheloze

Shiqimi ne sy-Te don e don

Nese e lavdron veten-Eshte krye lart

Timi ne fytytr-Lyp puthje

Vajza i afrohet djalit-Ai ka te drejt ti jap varg puthjesh

Vendosja e dores ne ball-Nuk te don

Shtrengimi dores-Deshiron te kalosh me te

Shiqimi i gjat ne sy-Te don vetem ty

Ledhatimi i flokve-Te don vetem ty

Nxerja e gjuhes-Me puth menjher

Shkelja ne kemb-Shpreh dashuri

Ngritja e vetullave-Ame dashuron

Loja me unaz-Te kam enderuar

Trendafili kuq-Dashuri

Lulja e bardh-Tradhti
[/b]

BObobo :noo: po mendoja dicka qe po me vjen shum per te qeshur

[b]1.Ta puthësh në dorë… do të thotë; Unë të adhuroj.
2. Ta puthësh në faqe… do të thotë; Dua vetëm të jemi miq.

 1. Ta puthësh në qafë… do të thotë; Unë të dëshiroj.

 2. Ta puthësh në buzë… do të thotë; Të dua.

 3. Ta puthësh në vesh… do të thotë; Vetëm lozi me ty.

 4. Ta puthësh kudoqoftë tjetër… do të thotë; të mos kujdesesh për të.

 5. Ta shikosh në sy… do të thotë; më puth.

 6. Të lozësh me flokët e partnerit… do të thotë; Smund të jetoj pa ty.

 7. Duart në bel… do të thotë; Të dua aq shumë sa që s’mund të t’lë të shkosh. [/b]

[b]Tre hapa

 1. Vajza: Në
  se ndonjë djal sillet ftohtë me ju, nxejani një flakaresh!

 2. Djema: Nëse ndonjë vajzë ua mëshon flakaresh, putheni.

 3. Djema dhe vajza: Mbyllni sytë kur putheni, është gjë e vrazhdë të zgurdullosh
  sytë. [/b]

puthja ne duar eshte fantastike…me len gjithmone pa fjale!

:heart: ne buze: te do shume shume :heart:

:stuck_out_tongue:

nese i gjuan : ka te drejte te te puthe!! (dhe mos e refuzo) :heart:

Nese e gjuaj,ha dru nese e bene prap…s’ka shanse!:cekan:

:heart: nese te kafshon buzet nderkohe qe te puth: do qe te jesh vetem i tij/a ! :heart:

Kliko Këtu: https://www.lirenti.com/threads/12567-Kuptimi-i-Puthjeve#ixzz2b8SNo5fs
lkjo po eshte e bukur

ouu ouu…? shife shife :stuck_out_tongue: