Kur Berishën tentuan ta hidhnin në erë me bombë (Video)

Rreth 20 vite më parë, një person tentoi të hynte në Presidencë ku ndodhej Berisha. Ai ishte i armatosur me një granatë dore dhe shprehej se do ta hidhte në erë presidentin, ndërsa në këmbë u ngrit i gjithë reparti RENEA. Video e mëposhtme tregon momentin e neutralizimit nga komandot, ndërkohë që ngjarja ka ndodhur në shkallët e Pallatit të Kongreseve. Pamjet filmike janë publikuar nga ish-kreu i RENEA-s, Henrik Elmazaj.

//youtu.be/9wd08nexJKY

/Javanews