Kush di program per te pare Satelit TV ne PC

A di ndonjeri ndonje program qe mundeson shikimin e stacioneve te TVsatelitore (mundesisht atyre shqip) ne PC?

Ky eshte programi me i mire deri tani Media Center Shkarko ketu https://www.coolstreaming.it/modules/go.php?go=download
ku ka dhe disa stazione shqiptare

ose

i njejti program nga siti ketu https://www.coolstreaming.us/webtv/indexCO8.php

Faleminderit ReniX

Te them te drejten po kerkoj dicka me te mire sesa disa lajme te regjistruara te TCH, Vizionit etc.
Aktualisht une po shikoj me shume TV A1 dhe mendoj se eshte aktualisht i vetmi stacion TV(nuk flas per ALSAT) i cili mund te shihet ne PC; linku : https://www.a1tv.al/index.php?faqe=kamera

bardhposhi pershendetje shpresoje se ky te nevoitet nese nuk jam gabim

Internet TV and Radio Player 3.4.0.0

Whit this programm you can see television on your computer over the internet.

-more than 1500 channels
-windows mui
and many more

-Me shum se 1500 kanale
-windows mui
dhe me shum

[Dwonload  Internet Tv](https://rapidshare.de/files/31944816/Internet_TV_and_Radio_Player_3.4.0.0.rar)

o daje ene ai siti lart nuk ben…

provoje nje here kete.

e kam postuar nje te tille ne forumin programe.

por gjithsesi, ja ku e ke.

program me te cilin mund te shohesh 1000+ stacione live dhe 1300+ radio ne 100+ shtete.
nuk ka nevoje per karte televizive, gjithashtu 200+ live webcams. per tv duhet nje modem 300 kb/s.

shkarko:

https://rapidshare.com/files/6270156/SuperInternetTV6.8.rar.html 

Crack::

https://rapidshare.com/files/6270157/IT_crack.rar.html

Linku punon me siguri, se sapo e provova vete tani.

asnje nga keta linket nuk me punovi

duhet te hapesh adresen:

https://rapidshare.com/files/6270156/SuperInternetTV6.8.rar.html 

pastaj do te klikosh tek FREE dhe me pas do te shkruash ate kodin qe do te shfaqet ne ekran dhe pastaj fillon shkarkimi.

kjo me thot mu ke kjo dritarja qe hape

open save cancel un po klick te save

e bej download dhe me hapen media center e kontrolloj te gjith media center dhe nuk e gje kete program

pastaj ky pragram me behet save tek fotot

mbase linku i RAPIDSHARE nuk punon aty tek ju.

do ta shkarkoj vete une, dhe do te ta jap: :slight_smile:

ok shume faleminderit

ja ku e ke
:arrow:

https://uploaded.to/?id=4jp0u1

ne fillim instalo kete pastaj, kopjo kete qe eshte me poshte ne dosjen ku ke instaluar kete te paren

https://uploaded.to/?id=1mkce8

gjithmone pasi i ke dhene extract…

provoje njehere. :slight_smile:

cfare jan keto extract

me thuaj njehere a arrin ta shkarkosh

sa per extract behet, kur klikon me te djathten mbi ate file dhe pastaj me winzip ose me winrar i jep extract to here . extract to… ose extract to folder… se keto file jane te kompresuara.

un arrij ta shkarkoj dhe behet save por kur klikoj per ta hapur haper MEDIA CENTER dhe nuk ben as nje lloj levizje tjeter e kontrolloj te tere Media Center se mbase eshte e fshehur diket tek nen programet e saj po nuk e gjej

nuk e di mbase te mungon ndonje program: pyet njehere RENIX se ai eshte ekspert per kete pune.

ai i ke WINZIP ose WINRAR? se keto jane programet qe e hapin ate.

provoje njehre duke e hapur duke klikuar me te djathten e mausit dhe cliko te open with… dhe kerko keto dy progrqmet nese i ke.

jo ata te dy nuk i kam se e provova
a mund te mi japesh linket qe to shkarkoj?

Per win rar e kishe llafin

per ate te tv i ke te postuar siper nga genti

ate e mora un po nuk me hapet po te shkarkoj edhe kete pastaj ta provoj