Kush do te fitoje ne 23 Qershor ?

Zgjedhjet po afrojne , dhe besoj se shumicen prej nesh nuk mund te mos e ket perfshire sadopak kjo atmosfere.
Cfare mendoni per kte fushate elektorale? Per kualicionin Rama-Meta ? Parashikimi juaj per kto zgjedhje ? Si do te jet Shqiperia e 4 viteve te ardhshme ?

dihet se kush do fitoj

si gjithnje populli

:’(

Se di…ndonjehere une kam pershtypjen se do krijohet e njejta situat me “97”…mbase jo ne ato permasa…por deputetet tane jane shume te fiksuar pas pushtetit…dhe ate mundohen ta marrin ne c’do lloj menyre qe te jete e mundur…

gjithsesi…uroj dhe shpresoj qe te jene te ndershme kete here…dhe te fitoj ai qe populli vertet e deshiron…

personalisht nga S.Berisha e kemi pare dhe besoj se boll i mbushi xhepat…ti mbushi edhe ky tjetri se gjynah…e sa per popullin…uroj te mbijetoj e te jete i fort…t’ia dal mbane vete varferise…pa punesise…dhe semundjeve…sic vet i’a ka dal…

Un edhe Labja e dim se kush do fitoj

mendimi i aurores nuk me pelqen aspak se me fitu dihet kush fiton Sali Berisha rrespekt per te dhe familjen e tij ,e EDI rama nuk ka me fitu e meriton fitoren sala [ne jemi ndryshimi perpara perpara

      • Updated - - -

eshte e vertet por mbasi i ka mush xhepat tani ai shikon per ne popullin se me fitu Edi shikon me i mbush xhepat e derisa ti mbush xhetat populli mbaron me mir salen se i ka mbush xhepat me vakt e tani e ka radhen populli
respekt per partite

Te dashur forumista:

  • te jem e sinqerte nuk me intereson se kush do te fitoje ne 23 qershor,sepse aty kushdo qe te fitoje situata do te mbetet perseri e njejte.me vjen keq teksa mendoj keshtu,por kur njeriut i vdes edhe shpresa nuk ka me vend per fjale.sipas meje te gjithe partite politike qe operojne aty jane te perbera nga njerez pa dinjitet dhe pa shpirt human.keshtu qe nqs nuk spastrohet vendi nga keto njerez te cilet te zevendesohen me te rinj te shkolluar jashte vendit,Shqiperia ka per t’u rrenuar me keq se c’eshte rrenuar.Eshte per te ardhur keq qe si une dhe shume e shume te tjere,pas perfundimit te studimeve perfundojne duke punuar shitese(nqs gjen) dhe shperndares cigaresh e ku ta di une.:frowning: kur keta njerez nqs do te gjenin vendet perkatese te punes,jo vetem qe do te ndjeheshin te realizuar,por njekohesisht do te jepnin kontributin e tyre dhe ne shoqeri dhe kudo sepse vendi ka nevoje per ta,por ata te zhgenjyer po i kthejne krahet vendit te tyre.Dhe nese nuk del dikush qe te mendoje thellesisht nje gje te tille atehere vendi nuk do te perparoje kurre.Pse te rinjte qe perbejne pjesen vitale te popullsise sot jane te demoralizuar???Sepse pushteti nuk i favorizon ata,por i flak ne rruge duke ju prere krahet,duke ju hedhur poshte djersen e derdhur per vite e vite te tera mundimi qe ata kane bere gjate studimeve.:(dhe sot…jo se duke ikur nga vendi jot gjendesh me mire neper bote,por…sepse ketu te pakten trajtohesh si njeri dhe ke ato te drejta qe aty te mohoen.E pra sido qe te perfundoje 23 qershori me fitoren e pozites apo opozites per gjithe studentet,nxenesit,punetoret,popullin ne pergjithesi jeta do te jete e njejte…me te njejtat probleme qe ka sot ndoshta dhe shume me shume…:(e mendoj keshtu sepse aty u ndesha me nje zhgenjim te eger.:frowning: dhe perfundimisht hoqa dore nga gjithcka qe kisha aty.e di qe nje dite do te kerkoj me force qe te kthehem aty,por nje dite qe gjerat te jene ndryshe dhe une te paguhem dhe te ze vendin e punes qe meritoj.por… life goes on…unfortunately

Berisha kush tjeter :slight_smile:

mendimet jane individule…gjithsesi…dihet kush do fitoj…por jo sepse e meriton…por sepse ai ashtu eshte mesuar…ta marri pushtetin ne c’do lloj forme te jete e mundur…keshtu qe me vjen keq…por do doja shume qe te shihja Edin ne pushtet…thjesht per te pare…nese do te bente ndonje gje me shume…

komunizmin e kemi par me her derisa njerezit vdiqnin neper protesta,njerezit e menqur i vrisnin vetm e vetm mos te dal kush mbi partin komuniste keshtu eshte edhe edi me partin e tij se ai u ka dhen lek familjareve te njeriut qe e dogji veten

e ke then taman +1

komunizmin e kemi par me her derisa njerezit vdiqnin neper protesta,njerezit e menqur i vrisnin vetm e vetm mos te dal kush mbi partin komuniste keshtu eshte edhe edi me partin e tij se ai u ka dhen lek familjareve te njeriut qe e dogji veten

Kliko Këtu: https://www.lirenti.com/threads/18728-Kush-do-te-fitoje-ne-23-Qershor#ixzz2TNQsOceA

Komunizmin e kemi parë dhe jemi duke e parë. Sala është biri trashëgimtar i komunizmit. Se vetem nën mbulesen e demokracise fshihet ashtu sic u fsheh enveri nën nën frontin demokratik.

qe do te fitoje ai dhe e dime . por kur bene per budall e per injorante ter popullin eteher lere fare, :pme ne fund pas 8 vitesh hoqi taksat qe vet i vuri ,:fle:po lere ate po na mbushi mendjen se do te heqi ene vizat per ne amerike ahahahaha posi tash i ka te fituara ,me kujtoji vitet 90 - 97 qe mashtroi nji popull te tere me nji cek te bardhe qe gjoja ja dergoi xhorxh bushi i madhi

d.m.th Ali ti do ta votosh Salen a po jo :smiley:

Populli si perher! Por kesaj radhe do fitoj rendshem keq! Per spital :frowning:

hahahahahahaha…sa kam qesh mor dreq…(respekte):ushkriva::ushkriva::ushkriva::ushkriva::ushkriva::ushkriva:

opo eshte per te qare!

Keta keshtu si e kane nisur, nje her mbush njeri qypin nje her ja le tjetrit ta mbushi dhe populli me duar bosh si perher!!!

Vertet do te ishte mire dikush te bente nje ndryshim “kolosal”, si dhe ne menaxhim dhe mentalitetin e shqipes!

Respekte too!

po nuk u zhduk fara e keqe s’ka per te ndryshuar aty jo.:frowning:

Fitoreeeeeeeeeeeeeeeee :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ne kurrizin tone jane te gjitha po he…:frowning:

Bashkimi PS-LSI kesaj radhe ka per te qene me superior ne votimet e 23-Qeshorit!