Kush eshte filmi juaj qe ju pelqen jasht mase??

PER FORUMISTAT QE NUK PERTOJNE TE SHKRUAJN …
Ne kete teme dua te pershkruani nje film qe e keni pare & sa her e shikoni nuk lodheni kurr duke e pare !!! nuk ka rendesi sa vite ka , mundet te jene akoma & kuklla qe i shikonit ne mosh te vogel :slight_smile: Rendesi ka vetem qe sa her e shikoni ate film ndiheni mire & nuk ju merzitet kurre :slight_smile:
shkruani emrin e filmit & mbrapa shkruani permbajtjen e filmit , sa me shume te shkruani aq me mire & per ne qe nuk e dijme filmin
KUJDES !!! MOS VENI LINK
THJESHT MENDONI QE ( & TE TJERE ) UNE FILMIN NUK E KAM PARE & ME BENI TA KUPTOJ ME ATA QE SHKRUANI :slight_smile:

PER FORUMISTAT QE NUK PERTOJNE TE SHKRUAJN …
Ne kete teme dua te pershkruani nje film qe e keni pare & sa her e shikoni nuk lodheni kurr duke e pare !!! nuk ka rendesi sa vite ka , mundet te jene akoma & kuklla qe i shikonit ne mosh te vogel :slight_smile: Rendesi ka vetem qe sa her e shikoni ate film ndiheni mire & nuk ju merzitet kurre :slight_smile:
shkruani emrin e filmit & mbrapa shkruani permbajtjen e filmit , sa me shume te shkruani aq me mire & per ne qe nuk e dijme filmin
KUJDES !!! MOS VENI LINK
THJESHT MENDONI QE ( & TE TJERE ) UNE FILMIN NUK E KAM PARE & ME BENI TA KUPTOJ ME ATA QE SHKRUANI :slight_smile:
edhe shkruani pse ju pelqene ky film kaq shume
kush eshte personi qe ju pelqene & perse ?
cfar pjes e filmit ju pelqene ?

pse te mos vem link !!!..

ky esht filmi dhe pj qe sa her e shikoj shkriheem

//youtu.be/gB8WKRqZWsM

filmi im qe me ben mos te lodhem kurr sa here e shikoj eshte THE SIXTH SENSE
eshte me nje psikolog , i cili i jep fjalen nje femije ( me probleme ) qe do ta beje mire … por nuk e mbajti fjalen :confused:
keshtu qe mbas vdekjes se tij , ai ndimon nje femi tjeter ( qe shikon njerz te vdekur ) qe te perballoj realitetin & ta ndimoje mos te kete frike
keshtu e ndimon kete femi , por pa e ditur qe kishte vdekur ,
ne fund te filmit e kupton qe eshte i vdekur , por ne fund e ka ndimuar & djalin e vogel te perballoj friken e vet :slight_smile:
ajo qe me pelqen shum eshte pasioni qe kishte per punen e tije , qe akoma & mbas vdekjes se tij ndimoje nje djale qe te behet mire
me pelqevi & kur i dha fjalen djalit tjeter qe do ta beje mire por nuk e mbajti … mbas vdekjes se tije i dha fjalen djalit te vogel & ai ju pergjigj " jo ti nuk mundesh te me ndimosh" … por prape nuk e vuri poshte !

sepse nuk mundem t kuptoj cfare te pelqevi nga filmi :slight_smile:
dua ta kuptoje filmin nga ato qe me thua ti :slight_smile:
plzzzzzzzzz … do ta besh nje prove ??? po nuk pertove
pershkruaj filmin qe te pelqen jasht mase , & person te pelqevi & pse , skena me e bukur e filmit
cdo gje qe te vjen ne mendje sa her mendon kete film :slight_smile:

Paj tash kom pa shum filma… spo di cilin me cek qe ka qen ma i miri, po AVATAR m`ka pelqy shum:)

edhe HORROR me ti shti ethet e se premtes:P Paranormal Activity 1 & 2

edhe mua me pelqen teper ky film bessy …e kam paree disaa heree eshte njeri nder favoritet e mii…por filmi qe me se shumtii une e duaaa eshtee eshtee ‘‘china dolls’’ eshte nje film qe thjesht nuk ngopem se shikuarii…behet fjale per disaa vajzaa te voglaa qe i marrin nga familjett e tyre ne mosh te re,dhe i japin mesimee qe ne femijri te behn prostitutaa dhe vrasese profesionisteee…por vetem njera nder te gjith vajzatt i shpetonn funditt tragjik qe kan atoo…pasi pas shum vite duhet te luftojn me njera tjetren per mbijetes…dhe pasii i shkatrron edhe iniciatoret e rrembimit te tyreee kthehet ne familjenn e saj.ku ata e mndonin te vdekur…

Ka shume, por ne kete momen me kujtohet Mel Gibson Braveheart ky eshte nje nder te pelqyerit e mi

Zhade fiksim fare ka qene,te gjithe grate para TV i lente,me zor e prisnin,Zhade dhe Lukas…:slight_smile:

OK ! :slight_smile:
sipas psikologjise , filmi qe na prek shpirterisht aq shume eshte ai film qe i afrohet me shume jetes tone , mendimeve tona edhe bashkohesh me nje nga harakteret e filmit !
Shpesh her ndollet te shikojme te njejten film & ta themi ndryshe … arsye se cdo njeri mban mend ate qe i pelqen me shume :slight_smile:
Une filmin nuk e kam pare por me keto qe shkruajte do mundohem te gjej harakterin tend keshtu qe mund te them
Je nje person me harakter te forte , nese vijne momente qe dikush do te hedhi poshte ose mundohet te shkeli me kembe , & sikur te humbesh nuk do te rrish me aq po do te besh te pamunderen te hikesh nga nje situate e veshtire , akoma mund te mendosh te arritesh & ne pozicionin te shkaterrosh personin qe te ka demtuar !
per ty ka shume rendesi jeta & kur flasim per momente te veshtira mbijetesa per ty eshte gjithcka … te fitosh
Mesa kuptoj per ty ka rendesi familja , ti mendon se ata nuk e dijne se sa e forte je shpirterisht por dikur do te shikojne qe je e afte te perballosh jeten tende …nese nuk e ke treguar deri tani :slight_smile:
Ne fakt sa her e beje kete gjithmon i gjej te gjitha por eshte ndryshe kur ke nje person perpara… flet me shume & shikon & menyren qe flet …por thjesht doja ta pervoja nese mundet & keshtu te behet !!!
Nuk e dije nese gjeta gje apo hic …por kur lexova ate qe the & pash foton tenda majtas vetem per nje gje jam 100% e sigurte …Qe JE 1 PERSON DINAMIK ME HARAKTER TE FORTE & NUK E VEN LEHT POSHT !!!
tani sdi gje se sa rashe brenda ??? apo hic :confused:

Haha Zhade edhe un e shikoja kete atehere

edhe unee vete sdo e kisha shpejguar me mir…bravvoo…je 1shh…

hmmmm filmin qe e kam par dhe nuk jam merxitur se pari me jave te tera ka qen A WALK TO REMEMBER :zemer: …
ishte historia e nje vajze te semuar me tumor e cila dashurohet me nje djal ne gjimnaz … nga jeta e saj i kishte mbetur vetem nje vit kohe dhe ajo nuk kishte deshir te lidhej me asnje djal … por dashur pa dashur ajo u dashurua me djalin qe po i rrinte pran … djali kur mori vesh se ajo do te vdiste se shpejti i plotesoi disa nga deshirat e saj me te medhaja … 1-te kishte nje tatuazh 2-te ndodhe mes dy shteteve njekohesisht 3- te kishte nje (nga ato gjerat qe shikon yjet ) por qe kjo ishte per meteoret [nuk me kujohet emri] … dhe mbasi ai ja beri te gjitha keto i kerkoj qe te martohej me te dhe ajo pranoj (enderra e saj ishte te martohej ne kishen ku mamaja e saj ishte martuar dhe ai ja plotesoj kete deshir) mbasi kaluan veren me te bukur te jetes se tyre me shum dashuri qe njerzit ndoshta nuk e kan jetuar gjat gjith jetes se tyre (sipas filmit kjo) ajo vajza vdiq … djali vazhdoi shkollen per mjeksi (enderr e tij dhe qe vajza i dha me shum besim se mund ta realizonte) dhe vazhdimisht shkonte ne shtepin e saj vizitonte te atin e saj … momenti i fundit njeher me ka ber shuuum per te qar …

hmmmm filmin qe e kam par dhe nuk jam merxitur se pari me jave te tera ka qen A WALK TO REMEMBER :zemer: …
ishte historia e nje vajze te semuar me tumor e cila dashurohet me nje djal ne gjimnaz … nga jeta e saj i kishte mbetur vetem nje vit kohe dhe ajo nuk kishte deshir te lidhej me asnje djal … por dashur pa dashur ajo u dashurua me djalin qe po i rrinte pran … djali kur mori vesh se ajo do te vdiste se shpejti i plotesoi disa nga deshirat e saj me te medhaja … 1-te kishte nje tatuazh 2-te ndodhe mes dy shteteve njekohesisht 3- te kishte nje (nga ato gjerat qe shikon yjet ) por qe kjo ishte per meteoret [nuk me kujohet emri] … dhe mbasi ai ja beri te gjitha keto i kerkoj qe te martohej me te dhe ajo pranoj (enderra e saj ishte te martohej ne kishen ku mamaja e saj ishte martuar dhe ai ja plotesoj kete deshir) mbasi kaluan veren me te bukur te jetes se tyre me shum dashuri qe njerzit ndoshta nuk e kan jetuar gjat gjith jetes se tyre (sipas filmit kjo) ajo vajza vdiq … djali vazhdoi shkollen per mjeksi (enderr e tij dhe qe vajza i dha me shum besim se mund ta realizonte) dhe vazhdimisht shkonte ne shtepin e saj vizitonte te atin e saj … momenti i fundit njeher me ka ber shuuum per te qar …

tani se heq dot me …vetem po e hoqen kta admin

ai filem , nuk esht se me pelqen me shuuum nga te ter ,se si kam ven ne kandar , por esht filem , qe me ben te qesh me lot sa her e shoh , ee sidomos ajo pj qe vura aty

ky esht dhe liber , dhe esht vertet shum i bukur…momenti me prekes , kur ai merr vesh semundjen e asaj vajzes (xheni )

I bukur ka qene Mjado,te gjithe e kane pas pare :slight_smile:

Love is like the wind , u can’t c it , but u can feel it :zemer:
UUUUAAAAUUUUU !!! & MUA ME PELQEN POR NUK E KUPTOVA CFAR SEMUNDJE KISHTE :slight_smile: THX
JE PERSON QE BESON TEK DASHURIA E VERTETE :slight_smile: THELE NE ZEMREN TENDE BESON SE DO GJESH DIKE QE DO DASHUROHENI SHUM ME NJERI TJETRIN (OSE e ke gjetur kete se dije :slight_smile: )
NE FAKT DO TE THOJA QE MUNDET TE JESH ME DIKE QE BENI SHUM SHOQERI … ME DIKE QE KE ME AFER ( POR PER KETE NUK JAM E SIGURT )
PERSONI QE DONE TE JETE ME TY , KE DESHIRE TE PLOTECOJ DESHIRAT E TUAJA & MOS TE JET NJE TIP QE TE THOT “JO” SHPESH
BESOJ SE DESHIRA PER TATUAZH & DESHIRA PER TE QENE MES 2 SHTETEVE ESHTE & DESHIRA E JOTE :slight_smile: DESHIRA E TRETE NUK TE INTERESON SHUME , POR PER DY TE PARAT DO TE THOJA QE MUNDET TE JETE & ENERRA JOTE :slight_smile:
MAMI JOT PER TY KA SHUME RENDESI , & NDOSHTA SHUME MENDIMET E MAMIT tende KALOJN NE TY :slight_smile:
PER TY DASHURIA ESHTE GJITHCKA , EDHE DON TE JESH ME DIKE VETEM SE DO TA DUASH , NUK DO TE SHIKOSH GJERA TE TJERA
NGA GJITH FILMI , NUK MUNGOJ FJALA MJEKSI !!! & SHIKO SI E SHKRUAN " djali vazhdoi shkollen per mjeksi (enderr e tij dhe qe vajza i dha me shum besim se mund ta realizonte " EDHE PER TY STOMATOLOGJIA ESHT NJE ENDER QE TE THOJNE ME SHUM BESIM QE DO TA REALIZOSH :slight_smile:
FAKTI QE I PERMEND DY PRINDERIT E VAJZES DO TE THOTE QE PER TY FAMILJA KA SHUM RENDESI & SIDO QE TE VIJNE GJERAT NE JETEN TENDE TI DON TE KESH MAREDHENJE TE MIRA ME FAMILJEN TENDE :zemer:
gjeta gje ??? :slight_smile: me thuaj nese jam gabim :slight_smile:
sa per harakterin tende mund te them qe je nje person qe prekesh shpejt very sensitive se spo dij si ta shkruaj shqip :slight_smile:

mua me thua !!! he he he … mezor prisja te mbaronte ose tu fiknin dritat :stuck_out_tongue: por hic… mesa duket edhe ato qe punojn tek dritat e shikonin :stuck_out_tongue:
pupupupup … nuk kisha cfar te beja kur fillonte ky film :confused:

WOW o.O zemer ti parashikuese je o.O :stuck_out_tongue: … hahahha i ke ren kshu fiiiic po fiiiiiiix fareee ahhahah :zemer: :puthje: :perqafim: