Kush eshte Kercimi dhe Melodia juaj e preferuar?...

Ne kete hapsire do t’ia dedikojme kercimit…shijeve dhe gustove tuaja…se sa te apassionuar jeni pas kercimit…

personalisht muziken e kam tip oksigjeni qe me dhuron shume shume ngjyra ne gjithe qenien time…por muziken jo vetem si dicka qe mund ta degjosh…por edhe te shijosh tingujt e saj duke kercyer ne melodite qe na pelqen…

ketu do te postojme kenget apo muziken qe ju adhuroni me shume per ta kercyer…

kjo qe do postoj pak me poshte eshte kercimi im i preferuar…Tango…thjesht e adhuroj…sidomos nese vjen e kercyer ne menyren qe serviret ne video…aty ku trupi dhe shpirti behen 1…

//youtu.be/ic4PQ-tnwJw

mua vallezimi me pelqen shume se ne nje fare menyre eshte nje kontekt shume i thelle me shpirtin dhe trupin e partnerit,por nuk ngel pas dhe kercimi popullor ,me duket shume argetues por dhe shume i bukur :slight_smile:

//youtu.be/npf_0T5W3XI

//youtu.be/qxUed9jiIeU

… … :slight_smile:

Vetem Harlem Shake di me te kercyer :stuck_out_tongue:

Ai qe kercehet neper dasma :smiley:

hahahahahahha Harlem Shake thot…:stuck_out_tongue:

kush e gerxen napolonin ,

thjesht fantastik…per ato qe dine ta kercejne…:D…vdesssssss belly dance…

//youtu.be/r4FtRkUI5y4

Kjo te kenaq shpirtin per ta kercyer…:smiley:

//youtu.be/fgfUJ8kz7DA

Me pelqen shum te kercej. Dhe kercimi varet nga kenga nrm. Me pelqejn kercimet latine…po smund te them psh tango , cha cha cha etj…sepse kan hapa qe nuk mesohen leht…dhe mesohen nga profesionist…po gjithsesi kan ritme shum te bukura
Me pelqen shum free style dance…qe e kercejn pergjithsisht cunat e rruges ( ti shoh , se kshu sbej dot asnje levizje :stuck_out_tongue: )

dhe ballroom dancing esht thj fantastik…po ce do qe si kercejm dot kshu

Hahahaha sa femije te lezetshem…sa bukur kercejne!!!..

Labe moj,asnjehere kercimi nuk arrin perfeksionin nese ti nuk e bene me pasion ate gje…ne kercim nuk ka asnjehere “nuk del bukur”…“nuk di ta kercej”…sepse nese muziken dhe ritmin e ndjen me gjithe forcen e brendshme tenden…pa dyshim del magjik dhe shume i bukur!!!

une i adhuroj te gjitha kercimet…(neper dasma psh jam e vetmja qe nuk di te lodhem dhe te ulem asnjehere :D)…mirpo kur ka musik live…ose vende ku vetem kercehet une mundohem te jap maksimumin tim…sepse kur e do dicka pa dyshim arrihet dhe del bukur gjithmone…

Nuk pretendon njeri perfeksionin sepse kto jan kercime profesionale qe i arrijn vetem profesionalet…apo dhe ata qe i futen kti drejtimi…
pastaj un nuk fola per kercimet qe kercej un…sepse dihet qe kto te zakonshmet kercejm ne…por permenda kercimet qe do doja shummmmmm ti dija ti kerceja…

hahahaha e marr me mend…sepse kte e kam dhe un…neper dasma …ditlindje…apo ekskursjone doja te kerceja cdo cdo keng. Madje mbaj mend para dy vjetesh ne nje dasem…te shtunen kemi ber nje gar. U bem cifte cifte…dhe do kercenim. Cifti qe do rezistonte me shum pa u ulur fareee , pa ndaluar…do fitonte. Dhe pas 3 oresh fiks ( pa egzagjerim )…pa ndales…fitoi cifti im hahahaha…
jemi te reja mojjjjjj…as qe duhet ti diskutojm fare kto…jemi plot energji…po skercyem ne …kush do kercej…:stuck_out_tongue:

hahaahahhahaha sa kam qeshur…edhe une kercej shume…vdess te kercej dhe nuk lodhem asnjehere…

kete vdesss vdessss ama vdessss hahaahhaha ta kercej…me kthen vite pas kur kerceja aq shume (n)

//youtu.be/oIXTsB9e93M

tango edhe pse nuk mar veshe shum nga ky kercim edhe me melodit alla shqiptarqe

//youtu.be/8IULYbvhOH4

ganamgnam style :stuck_out_tongue:

kjo eshte thjesht fantastikeeeeeeeeeee

//youtu.be/EKZr1ALpNQY

Ku ka melodi si kjo… Dashuri me dëgjim të parë! :slight_smile: :slight_smile:

LOOOOVE IT! SUUUPER!

//youtu.be/XhSx8uKdD5o