Kushti per te me fituar....

KUSHTET QE DUHET PLOTESUAR PER TE ARITUR DERI TEK UNE DHE NESE DON TA FITOSH DASHURINE TIME … Nese bie bore ne qershore
ri prane meje dhe vuaj me lote
,perkulu ne gjuje dhe thuaj te dua,
cohu ne kembe dhe mshoj murit me koke,
betohu se per ty nuk ekziston tjeter ne bote…
Nese don te bindesh se a me don
ne mes te dimrit te me blesh bostan,
sa per ditelindje nje dhurate te thjeshte
dua helikopter e jo mercedes…
Per deshiren time dua te shkosh ne hene
jo me rakte por ne kembe
e kur te kthehesh te shkruash ne qiell
ti je per mua i vetmi diell…
.Do te veretetohem se vec mua me do
ne dete dua pa anije te lundrosh,
ne dete per mua me siren te kendosh
dhe si i cmendur neper rruge bertit
se vetem ti te dua o engjell o shpirte…
.Per dashurine duhet ta verbosh njerin sy
, te maresh litarin te varesh ne permendore
e kur te shohen njerezit te thone u vra per te vetmen dashnore…
Zemra jote per mua kur te dhemb
mere revolen vraje ne vend,
ne mes te sahares dua nje dete me uje
ateher do te shohesh per ty a do te vuj…
Te me shkruash pa shkronja nje leter
te betohesh se sdo te duash asnje me tjeter…
Nese mund te besh gjithe kete
ngutu largohu e mos u vono se afati i perdorimit do te kaloj dhe ty
ska kush te te meshiroj…
Rezultati i pranimit ishte pak i keq
as qenke engjell as qenke dreq ,
as i urte as i veshtire
me fal por smund te merem me budallenje te tille…

Hahahaaaaaaa…ke te drejte per kete fjaline e fundit :D, megjithese nuk e kemi ne mundesine per te zgjedhur se ke duhet te duam.