Kushtuar dashuris se pamundur :(

nje dite me shi te njoha ty
nje dite me shi t humba perseri
mallkuar ky shiu qe bie pa kufi
njerez si un e di
ndahen pergjithnji

zemra e nje adoleshenteje
nk arrin ta kuptoj dhe te pamunduren
nje dit mund t dashurojn
kjo m ndodhi dhe mua nje dite
me mbuluan gjith kaltersit
dhe si nje dite shkelqente vec ai
askush nk mund ta prek
esht vec djelli im
dielli buzeqeshte ishte i lumtur me mua
por shpejt nga mua ai u largua
e kuptova ishte e pamundur kjo dashuri
mgjs un e doja me pasterti
dielli kerkon henen e tij
hena nga ai pret dashuri
dashuri e pa mundur ish per mua
mgjs ishte i vetmi djell q dua
do t doja t isha hene per 1 cast
e t rrembeja diellin tim so t’ia ktheja henes prap se ajo nga ai pret dashurin …

te thash TE DUA
ti me puthe embel
syt e mi lotuan
ishte vec 1 enderr

xhan te kam me beso
se kjo zemer fort te do
dhe kur tjetra te thote te dua
nk t do m shum se mua

me fal qe te dashuroj
por kte ndjenj smund ta ndaloj
nk jam un qe te them :
<3 TE DUA <3
por esht zemra ime
qe nk pyet per mua

Woow paskkke talennt per poezi vepppra <3<3<3
uum ke mahniitt <3

:)))) sh flm dDiana

ulkina, krijimet tuaja jane? Pergezime!

haha jo i kam gjetur :slight_smile: flm … lex 1cik kte

//youtu.be/e6rG94-buYI

Uroj mos te kete ndodhur ty ajo gje ne video…

kurse mua me pelqeu pasi pjesen e pare e kam perjetuar por jo me tradhetime :slight_smile: :bebe::bebe:

iuuu kushedi sa e dhimshme :confused: :frowning: …jo nk kam kaluar ndo1 si kto po ndoshta 1 si kjo mund t kaloj :confused:
//youtu.be/m1CTymsDM5k

e bukur shum…teper por shpresoj qe asnjeher te mos me ndodh se nuk e di ne do e mund te perballojaa…

shum e bukur…

gona nuk ta uroj nje gj till … t uroj vetem t kesh 1 histori sa m tbukur dhe t lumtur!!! :slight_smile:

Po po te bukura jan

:))))))))))))))))

thnxx shpresojj edhe un vertet ne ket gje…jo per vete por asnjerit te mos i ndodh kjoo…

:)))))) je sh e mir :slight_smile:

thnxx…!!!

Po jetojm i dashur ne nje planet te vjeter,un nga njera ane ti nga ana tjeter,le ti mbledhim forcat ta mposhtim largesie te bashkojm dy zemrat te shijojm dashurine,dua te kem prane te jesh ne syt e mi jo me neper endrra si deri tani,kur do jemi bashk lodhje sdo ndjej aspak se ne zemer do tkem ty shpirti im binjak…

Mos kerko tek une ate qe se ka ajo,nuk do jem kur nje zgjedhje e dyte…

Dashurine e humbur me mos e kujto,por ruaje ket qe ke,mos te te ik si ajo…

Trokita ne zemren tende por smu pergjegj njeri,ate e kishte pushtuar nje tjeter dashuri,hape i thash une jam mikja e vjeter,nje ze me tha’‘ishe por tani kam nje tjeter’…

U fik edhe serenata e premtimit i erdhi edhe fundi durimit,
tash sme del dot asnje fjale nga goja,sepse nuk jam me ajo qe dikur te doja…

Nese degjon se kam vdekur malli per ty me ka tretur,nesedo ta dish se si jam varrosur me vello te zez e brengosur,nese do ta dish se vdiqa un dashuria per ty me hodhi ne lum,nese do ta dish vendin ku e kam ne detin e hapur e varrosur ja

dhe kto esht superrr te dhimbshme …e pa mundur te mos qash :frowning:

//youtu.be/7vbG6_rfqkU

//youtu.be/TZzUC5RPaa8

Labeee sa kam qar un moj goc …