Ky është shfletuesi i ri "Spartan" i Windows 10 (foto)

Me heret eshte folur qe Microsoft, sistemin e ri operativ, Windows 10 i cili pritet te prezantohet ne vjeshte te ketij viti, do ta sjelle me nje risi extra: Shfletues te ri te internetit, qe tani eshte bere publik edhe emri i tij, “Spartan” dhe disa foto se si duket ai.

Portali kinez, CnBeta, ka publikuar disa foto ku shihet siperfaqja e shfletuesit Spartan te Microsoft.

Me mire ta kishte quajtur BING :confused: pastaj personalisht Internet Explorer me pëlqen si emër, por jo si shfletues :stuck_out_tongue:

lexova qe M$ ka ndermend ta integroje edhe asistenten e vet virtuale, Cortana ne te! Interesant do te ishte… (:

Internet Explorer do te ishte emri me i mir per mendimin tim :frowning:

Mbase “SPARTAN” nuk merr ate “figurën” e keq te Internet Explorer!