Lady Gaga merr kryesimin e top listës evropiane të singleve

Lady Gaga ka zëvendësuar James Morrison dhe Nelly Furtadon në krye të top listës evropiane të singleve, me këngën e saj “Poker Face”.
Kënga e fundit e yllit të muzikës është ngjitur nga pozita e dytë në të parën, duke zbritur duetin mes Morrison dhe Furtados “Broken Strings”, në pozitën e dytë.

Kënga e Lily Allen, “The Fear” mban pozitën e tretë në Evropë, ndërsa Lady Gaga ka edhe një vend tjetër në listë, atë të katërtin me këngën “Just Dance”.

Kryesuesja e dikurshme e listës, Katy Perry mbyll top pesëshin me singlin “Hot N Cold”.