LAJM BOMBE...Barcelona e Messit ndeshje miqsore per 100 vjetorin ne Vlore.

camp-nou-stadium08.jpg

Një lajm që pritet të ngjallëe shumë reagime, dhe pse jo nostalgji tek tifozët shqiptarë. Në kuadrin e 100-vjetorit, nga qyteti i Flamurit, Vlora, duket të vijë një dhuratë e madhe për sportëdashësit vlonjat dhe të të gjithë Shqipërisë.

Të mërkurën në mesditë përfaqësues të klubit të Barcelonës, kanë vëzhguar ambientet e stadiumit Flamurtari. Ky stadium është rikonstruktuar dhe në këtë sezon do të ketë mundësinë të zhvillojë edhe ndeshje në mbrëmje nën ndriçimin e prozhektorëve.

Inspektimi i zyrtarëve të klubit katalanas duket se ka të bëjë me një ndeshje miqësore që për momentin duket ende si pjesë e imagjinatës, ajo mes vendasve të Flamurtarit dhe Barcelonës së madhe. Duket se ata pas vizitës i kanë konsideruar ambientet e brendshme të stadiumit si normale për akomodimin, për 90 minuta, të një prej klubeve më të mëdha europiane dhe më spektakolare të momentit si Barcelona e Lionel Mesit.
Ngjan si një ëndërr, por në këto momente përfaqësuesit e Barcelonës janë në një takim me kryetarin e Bashkisë së Vlorës dhe njëkohësisht presidentin e Flamurtarit, Shpëtim Gjika, ku po diskutohet rreth mundësisë së zhvillimi të kësaj ndeshjeje historike.

Shpresat në ambientin vlonjat janë shumë të mëdha që një gjë e tillë të realizohet, megjithatë, ende nuk ka një konfirmim zyrtar. Nëse vërtetë ndodh realizimi i një ndeshjeje të tille, ajo do të realizohet brenda muajit nëntor, në kuadër të festimeve të 100-vjetorit tonë të Pavarësisë, në qytetin e Pavarësisë

Mendoj se ka per te ardhur Barcelona meqe se esht me rastin e 100 vjetorit, po ishalla nuk na ikin dritat prap si ne ndeshjen me realin.

po pse mos te vijn ne lushnje keta po ven ne vlor :@

Ket pytje bja Ismail Qemalit pse nuk e ngrite flamurin nlushnje po nvlor :smiley:

WoW …sa te privilegjuar ne or aman :smiley:

Nuk presim asnje vizitor nga qytetet e tjera ate dit :rolleyes: …;p;p

ama ai stadiumi i vlores cop cop

paramendoje, vjen Barcelona e une s`mundem :frowning: :frowning:

f**k life (n)

Jo cop cop por per turp te zotit

      • Updated - - -

Ore po nuk e di ti qe deshem ne dhe e lam Ismailin te shkonte ne vlor, se po te donim e kishim len se kishim nxjer fare kur ngeci me karroc atje ne balt, dhe cfar do bente ai donte apo sdonte do e ngrinte ne Lushnje :stuck_out_tongue:

ue ue ue ue , kjo esht te vesh duart ne kokee , e ti ckulesh ca ke siper
pse ka stadium lushnja o tu befsha ??? :PPPPP

qe ta dini juu…po qe ta dinii…stadiumi po rikonstruktohet . dhe mos na beni sikur jetoni ne mes te parisit :stuck_out_tongue: …jemi ne shqiperiiii

rikonstruktohet the para 1 jave isha ne vlor e pash sa bukur ishte ber :stuck_out_tongue:

ore majdi…mos i trego te tera ca shikon…oooo ky >.<
:stuck_out_tongue:
esht prishur pak pjesa para sheshit te flamurit…e vertet…por po pergatitemi per festa ore…ku mer vesh ti :rolleyes:

O per fest po do festojm do vim andej :stuck_out_tongue:

Do ju presim…ate dit do bejm paqe te gjith :stuck_out_tongue:

Do dalesh me flamur ne dor eee :stuck_out_tongue:

pse pyet ti …qe te me identifikosh me leht ?? :???:
:stuck_out_tongue:

Po , po flamurin do ta kesh te vecant qe te dallohesh

Pse e ke par stadiumin ti, lushnja e ka stadiumin si bernabeu :stuck_out_tongue:

do vesh ne stadium po u beti ndeshja

kismett kismet …te jemi shendosh …;p;p
po ti ?

Kismet te jemi shendosh :stuck_out_tongue:

Ca jan keta te shendosh keshtu mo mos hani shum :stuck_out_tongue: hahahaa

o.O si vajti ky muhabet? ishte ndonje nga ato te 1 prillit apo do behet?