Landi i

Kjo eshte shtepia e Landit,:)edhe ky eshte pjestar i familjes ton ketu, ata se duan ta pershendesin dhe duan te bejn nje dor muhabet me landin le te urdherojn ke shpia e tij…

Landi ta gezosh shtepin e re:D me ni nuse e shum kalamaj.:p:p
//youtu.be/TjzW3vT81uM

Erina !

te te falendoroj me fjale do ishte shummmme pak …dicka do te them vetem per ty :

“dielli te ndricofte fytyren ,fati te ndricofte rrugen ,era e fatit te perkedhelte floket ,atje lart vallezofsh me yjet” …

Flm Landi :wub tani do hapesh llogarin tende ti se je mesu ne shtepit e huaja te urdherosh pa paguar lek , tani ketu te gjith do han e do pin …

      • Updated - - -


Ja per shtepin e re te solla ca embelsira.

ok ! do flas me te bankes te hap nje llogari vetem per ketu,vetem njerez dua ,te tjerat nuk i marr hua …

T`pershendes njeri :slight_smile:

//youtu.be/q_tSi-R9Sm8

Ta gezofsh shtepine Landi , per te mira t’ardhsha :smiley:

po urdheroni hyni ,mos rrini perjashta !!! gjithsesi flm…

Mirmengjes Robo ta gezosh temen dhe mirse te gjeta :smiley:

te pershendes me kete kengen

//youtu.be/YMCMXL9-zf4

tak tak? landi po pse e ke len shpin vetem ti mo i bekuar. immmm preton te na bej kafe prandaj ka ik.:stuck_out_tongue:

kur sjam ,hyni gjerat jane gati vetem se e keni vetsherbim …ahahahaa

      • Updated - - -

Tani qe ikur je ,llogari hapur mos le
dhe une plaget ti leshoj ne pusine e nates
tani qe ikur je , bardhesite me vete mer
dhe une cope harruar ne fund te pjates

Tani qe ikur je ,deren time te zemres mos le
une ruaj kujtimet ,shkruar ne trungun e pemes sone
tani qe ikur je , shkundi netet neper memorje ngaterruar
une do ti ruaj ,do ti ruaj deri vone…

Tani qe ikur je ,kurre mos me harro
ti e di se gjithcka te dhashe ,
tani qe ikur je ,te lutem mos harro
ti je qiell,det e diell vec une te thashe…

Ja per kupen :stuck_out_tongue:

kjo ishte dhurate super ,rrofsh renix !!!

I shoh syte e tu dhe thellesia e tyre shpreh vetem dhimbje! Cfare ta ka trazuar shpirtin? Kush te lendoi? Me thuaj cila te zhgenjeu?! Pse kjo perde trishtimi ,miku im?! Degjoj fjalet e tua dhe vesheve te mi jo nuk u besoj! Si ka mundesi ?
Ti nuk je ky! Une e di qe ti nuk trembesh para asgjeje dhe qe asgjeja ste hedh pertoke!
Une e di qe ti ke gjithcka…por nje brenge te ka pushtuar! Te njoh pak,por te vleresoj shume! Me thuaj kush e beri ate buzeqeshjen e femijes se lumtur FALLCO?! Kush te ndryshoi?? Apo i tille ke qene perhera?! |
Dua te di gjithcka!Dua te di per plaget ne gju,per ‘tatoo-n ne zemer’,per dashurite e dikurshme,per te preren ne krahe,per enderrat,vizionet e se ardhmes! Me trego ,kam nevoje te te njoh! Keto parandjenjat nuk me lene te qete! Te BESOJ,POR PRAPE ME TREMB! …

e lexova diku edhe me pelqeu Landi…shpresoj te te pelqej…

me bie tamam si kemisha qe kam veshur ,faleminderit robo

tani do me kalosh nga klasa ? hahahaa

Landi nuk duam poezi ne mo duam ushqim .

ketu edhe ushqimin nga neser do jua servir me poezi me kenge …hahhaaaa

neser thua? ku e din ti si vjen e nesermja?

me shpresen te zoti ! ne dashte AI do jem patjeter …

po nuk me the ,do te pelqente sherbimi duke kenduar ?

po sigurisht veq fillo me ushqim ti ate gje beje… tani un nuk do ha deri neser kushe di ca ushqimi do na servosh ti

shijet tuaja nuk i di ,une do servir ato qe preferoj vete., dakort ?

si thua per peshk meqe sot kam diten ,