Laptopi me fiket,c'fare mund ta shkaktoj kete fikje!?

Pershendetje!
Kam nje problem ne laptopin tim, me fiket vazhdimisht. Mbasi rri per nje fare kohe ndezur fiket. Duke menduar se mund ta kishte bateria bera dhe nje prove, duke e hequr baterine fare nga laptopi, dhe duke e mbajtur laptopin ndezur vetem me ane te fishes se karikimit, por perseri me ndodhi e njejta gje, nuk po e kuptoj cili mund te jete problemi.
Parametrat: lloji i laptopit: TOSHIBA. Procesor AMD, Duel core Procesor 1.90 GHz. RAM- 2 GB, hard disk- 250 GB dhe windows-in qe kam momentalisht eshte windows 7 home premium

Pershendetje dhe mir se erdhe ne lirenti.com,mire do te ishte te beje nje prezantim te thjesht ne forum,nga je,si quhesh etj… etj…, ti hedhesh nje sy forumit sepse ne nenfrorumet perkatese mund te gjesh probleme te tilla,persa i perket laptopit ka shume shkaqe qe e shkaktojn fikjen e laptopit:-

Pak me shume info:-
Te nxehet laptopi,ne qoftese po ,duhet patjeter nje pastrim i brendshme,tani te ka filluar ky problem ? cfare programi ke instaluar se fundmi ? pasi dhe ai mund te jete shkaku…

Faleminderit Kliton
Ne fakt e shikoj qe nxehet dhe krijon nje zhurme pak sa te madhe nga ajo normalja, dhe ne ate moment fiket. Un i kam ber dhe formatim per ta provuar por perseri e njejta gje, e kam formatuar edhe me windows 10, perseri me ndodhi, d.m.th nuk kisha instaluar asnje program akoma, dhe me eshte fikur perseri.

Mendoj se ka novej per nje pastrim te thele,mire do te ishte nje servis i specializuar,per mos ta bare vete :slight_smile: