Lazanja Italiane!

Perbersit:

350gr mish i grire
salce domate
1 pako lasagne te thata te gatshme
1 liter qumesht
1 qepe
2 luge miell
100 gr gjalpe

Pergatitja:

Lyeni nje tigan me vaj skuqni qepen, dhe me pas shtoni mishin e grire. Kur ta shikoni qe eshte kuardisur shtoni kripen dhe salcen e domateve(ose domate te grira)duhet te behet pak si supe nuk duhet te jete i thate. nderkohe pregatisni beshamelen duke ngrohur qumeshtin dhe me pas duke shtuar kremin e pergatitur nga gjalpi i shkrire dhe mielli vazhdoni te perzieni dera sa te behen nje mase. Tani merni nje tepsi dhe hidhni nje shtrese beshamele e pastaj shtroni lasanjet e thata duke i mbuluar me pergatijen e mishit te grire dhe vazhdoni prape me beshamelen lazanjet dhe mishin beni 4 shtresa ose pese varet nga tepsia qe perdorni. Kur te mbaroni piqeni ne furre per 20 minuta me 220°. (Qe te jete me e shijshme shtojini edhe mocarele )

Ju befte mire!

erinda ha Lazanja te shendoshes :stuck_out_tongue: :P, me pelqen shume lazanja :slight_smile:

hahahahhha ha une po e kot,se nuk shendoshem qe jo,edhe mua me pelqejne shume,te cfare do lloji,:slight_smile:

Sa do me pelqente te kisha nje super cope lazanje tani!

Edhe mua Al Capone shuuuuuuuuuume,nuk eshte se pertoj ta beje,por eshte shume e rende tani ne darke,dhe i bie te rri tere naten pa gjume nga stomaku,hahahahhaha

po ku eshte darke tani! Deri ne oren 12, qe do flem oho, kam ngren 3 her :P! Perton ti…

hahahahhahahhaah po une fle qe me pulat ne oren 9 jam ne gjumin e 3,hahahahhahahhaah

Buoneee…

hahahhahhahhahhahahha Renix sa kam qeshur sa e dua kete figuren,Garfild,hahahahha

Buone, por keto gocat e sotme nuk dine ti gatuajn i blejne te gatshme, :stuck_out_tongue:

ehhh duhen kujtuar ndonjeher :smiley:

hahahahahah yesss :sup:

kot me doli perpara kjo tema, voglio lazanje italie :stuck_out_tongue:

hahahahahha po beje cfare te mungon Loli?!..per gojen e vete askush nuk duhet te pertoj :slight_smile:

Vertet, kush na sjell pak lazanje :smiley: