Lere te shkoj?

iku nje dite
u largua pa te thene asgje perse?
lere te shkoj
te la vetem dhe shkoi te gjej prehje diku tjeter
lere te shkoj
mos e le te te shoh koke ulur ty
mos e lere te mesoj se tin po qane per te
mos e lere te degjoj se ti nuk mundesh pa te
keshtu vetem kenaq egon e tij
a ja vlen te japesh kaq rendesi per nje person
e di kujtimet qe te vrasin
ruaji ato nuk po te them ti harrosh
po mos jet per to
kujtoj kur te duhet te kuptosh se ku ke gabuar
do dashurohesh perseri
madje edhe me shume
do gezosh perseri
madje edhe me shume lere te shkoj
shiko perreth teje sa shume dashuri ka
sa njerez te duan dhe vuajne per ty
sa njerez trishtohen se ty po te del nje lot mbi faqe
dhe sa deshirojne ata qe ti te jesh ajo e dikurshmja
beje per ata lere te shkoj…

lettas

Ti e ke shkruajtur ?

Shum e bukur :slight_smile:

shume e bukur…me shume se nje poezi me duket dhe nje mesazh per te gjithe ato vajzat e lenduara ne dashuri…

hahha e fort, kjo ku ka dashuri ka edhe lendime per te dy palete.

bravo me pelqen :slight_smile:

Shuuuuuuuuuuuume e bukur kjo!