Libri qe po lexoni

car libri po lexon.

Io uccido di Giorgio Faletti, per ata qe kane mundesin per ta lexuar jua keshilloj! Mjaft interesant, dhe i terhequr, edhe pse zakonisht shkrimtaret italian, nuk i preferoj shume!

Engjel dhe djaj - Dan Brown.

e harova titullin :oops:

“TEKNIKA TE SIGURIMIT”
:lol: :lol: :lol:

cti besh jam i detyruar ta lexoj

Stendhal------ Dell’Amore!

Sensibiliteti i shkrimtarit dhe delikatesa e tij ne deshkrimin e fazave te dashurise jane vertet fantastike… Jam ne faqet e para te librit, por shume shume magjik…!

"arriten spiunet " liber spiunazhi me spinet e luftes te dute boterore

Tani ne kete kohe asnje, i kam lene te gjithe pergjysem.

[b]“Nje tragjedi Amerikane” - Teodor Drajzer.

Shume, shume i bukur. [/b]

te dy vellimet jane fantastike te ketij libri ema.

Per momentin po bej nje pauze te shkurter sepse kam lexuar shume keto ditet e fundit! :lol:

“Te jetosh ne ishull” Ben Blushi

por nuk eshte se po terheq shume…

Te them te drejten se mbaj mend te kem lexuar ndoenj liber :P:P

nje roman qe sapo e kam nisur dhe nga 2012 mudn ta mbaroj

Aksidenti … Ismail Kadare

Mémoires Mortes " Kujtime te vdekura" ------ Patricia Cornwell

i bukur? se une kam lexuar nje pasazh te shkurter ne fb dhe me ka terhequr shume… ne fakt, do e blej qe neser :smiley:

Një Kolonel mes Tiranës dhe Prishtinës , Ylli Polovina

“Bruciata Viva” - Vittima della legge degli uomini. Shkruar nga SUAD.

Eshte nje liber i shkruajtur nga nje vajze viktime e “Ligjit te Burrave”. Tregon jeten e saj reale se cfare ka kaluar ne nje fshat te vogel ne Cisjordani, ku aty ka vend vetem fjala e burrit dhe femra per te gjithe eshte vetem nje mallkim. Cdo femer ne familjen e saj duhet te dhunohet te pakten dy here ne dite, duke filluar nga nje goditje e vetme e deri ne dhunim deri ne vdekje. Aty ku motra te zhduket nga shtepia dhe ti nuk ke te drejte te pyesesh ku eshte apo cfare ka ndodhur me te. Te gjithe vajzat e reja te martuara, nqs lindin vajze, babai apo nje pjesetar tjeter i familjes se asaj foshnjeje mund ta vrasi pa problem, dhe askush nuk do te pyes se cu be me ate, pasi per to femra eshte nje mallkim. Keto jane vetem disa gjera te vogla nga ato qe kalojne ato femra ne ate vend. Eshte nje liber me te vertete trondites kur zbulon se ne nje cep te kesaj bote, ne shek… XXI ekzistojne akoma keto gjera. Pjesa me e keqe eshte se askush nuk mund ti ndihmoje ato femra. Autorja e ketij libri eshte nje prej atyre femrave qe i ka kaluar te gjitha, dhe ka arritur te shpetoj fale nje organizate. Sot ajo atje eshte e vdekur dhe per kete perdor nje pseudonim per tu identifikuar si autore.

Ku Mbaron Ylberi…Cecelia Ahern…

McMafia nga Misha Glenny