Lista e shenjave per te zbuluar genjeshtrat e partnerit


[b]
Genjeshtrat padyshim jane armiku numer nje i cdo marredhenie. Duke mos qene i sinqerte do te thote te fshehesh pjese te jetes dhe te ndertosh mure.

Mure qe shpesh behen vecanerisht te larte ne stinen e veres, kur ju vendosni te beni pushime te ndara.
[/b]
Sot ne listen e dhjete gjerave per te kuptuar se tjetri po genjen, rregullat jane zhvilluar fale nje sondazhi te publikuar ne formumin PokerStrategy.com, Akademia poker me e madhe online ne bote. Le t’i besojme pokeristeve per te zbuluar partnerin.

Para se gjithash vezhgojme shikimin e tij, kush fiksohet shume ne syte e tjetrit, shpesh eshte duke genjyer, si edhe ata qe i mbajne shume poshte.

Pastaj eshte sjellja, nese ai merr pozicione te pazakonta, ndoshta eshte duke genjyer, nuk di si te gjeje nje ekuiliber mes trupit dhe fjaleve.

Pastaj, syte e qeshur, ekzistojne te pakten gjashte lloje.

Kjo shprehje e fytyres luan nje rol te rendesishem ne sinjalizimin e qellimeve tona.

Buzeqeshja, pershembull mund te maskoje sikletin qe ndjejme kur mashtrojme.

Mjafton te shikojme duart, gjestikulaioni, sidomos per 11 per qind te lojtareve te pokerit, eshte nje tjeter tregues qe personi po genjen.

Nje tjeter gjest klasik eshte prekja e flokeve. Edhe kryqezimi i kembeve edhe i duarve tregon nje shenje te mbylljes.

Genjeshtra, nder te tjera, eshte e lidhur me tonin me te larte te zerit dhe me ndrsyhimimet e tonit.

Gjate bisedes, tregohuni te kujdesshem nese partneri ben shume pauza dhe nese mbi te gjitha vonohet ne pergjigjje.

Nder elementet qe tregojne nje tradheti, eshte edhe ndryshimi i look-ut, qe vlen si per meshkujt edhe per femrat.

Faleminderit labe :slight_smile:

Keto i di un po na trego ndonje te re

gjeja me bukur se ndodhe ne ket jete ,eshte genjeshtra se ka kembet e shkurta kjo me gezon pamas

Dite e lodhshme.

Shume birra (2, shume per nje plak si une) Shume berryla, shume te futme…

…nje dite normale pune…

Jeta :

Every lie contains truth, and every truth contains a lie…

If it’s not found out, a lie becomes the truth.!!

Po plakem…

…jam Don kishot, po jo me aq shume…

Bardh e Zi? Dikur… Para grushtave qe hengra.

Ps: t’ju pershendes me nje kenge?

//youtu.be/udCJhVi0FbU

Gjithashtu dua te pyes per dicka:

Kur kisha xhaketen e vjeter , thosha gjera drejt, ne shtrat flija vetem…vetem krejt…

me mire s’po e vazhdoj fabulen se jetoni ca ne shqiperi…