·٠•LoVe Story•٠·

ketu mund te shprehni te gjithe pa perjashtime historite tuaja… po filloj une i pari…:):wink:

Kur u dashuruam ishim bashke ne shkolle,kurre nuk bisedonim ndonjeherer per ndarjen tone,ne tekaimin e pare me the duke buzeqeshur, eja qe te shoh se si je vershur,por per fat te keq isha veshur zi,por me nje fjale te embel te shpreha dahuri.ishim bashke te lumtur gjithmone te gezuar ,gjithmone ecnim bashke duke u perqafuar.Mirepo fati nuk deshi qe te jemi bashke ne kete jete,sepse ate te gjoren e mori vdekja e shkrete,planifikonim te ardhmen plot gaz e hare,duke menduar se sa femije do te kemi ne.Ne takimin e fundit me the me lot ne sy,me perqafo I dashur se s’di me kur do te shoh ty,dhe nje dite isha ne heshtje per ty duke menduar,kur erdhi nje shoqe dhe po me therret mua,ia dallova disa pika loti ne sy e ajo mu kthye me fjalet:”KAM NJE LAJM TE KEQ PER TY”.nje here mendova mos po ben shaka, e nxori nje leter nga xhepi dhe ne dore ma la.Une mendova se eshte leter nga shoqeria,por kur e lexova kuptova se per mua kishte marr fund Dashuria.Letren shoqja kur ma dhuroi ishte ora 10:00.Ne leter ishin shkruar keto fjale:”E DASHURA TE KA VDEKUR”.Mu duk se qielli me ram bi koke,kur me ka dale vetedija e kam pare veten te shtrire ne toke.qe nga ai cast rrija vetem ne mendime,duke thene cdo dite se me se dua as jeten time.kur I shoh te tjeret duke qene te lumtur ne dashuri,nuk mund te permbahem qaj me lot ne sy.Skisha prit kurre ate fjale nga nje shoqe e vjeter:”mos mendo me per te por gjej nje vajze tjeter”.Sdua me askend ,sdua jo per bese pasi qe ajo shkoi edhe une dua te vdes.Mos me gjyko zot qe do e mbys veten sepse pa te dashuren time nuk e dua as jeten.Nese pyesin njerzit qe perse vdiq ne rini ,I thoni I ka vdekur e embla dashuri e nuk mundi te jetoj dot ne vetmi.Une me te u betova se nuk e tredhetoj i gjalle,dhe tani jam krenar se per te do te shkoj ne varr.Pa te as jeten nuk e dua,kur e di se me ka dashur vetem mua.Per ju rini kam nje porosi”DASHURONI- DASHURONI POR PA TRADHETI”:(:dashuria::qaj:

para disa vitesh,ishin dy adoleshnte,qe kishin ndjenja shum te forta per njeri tjetrin.ai ishte 18 vjec kurse ajo 16 vjec.nje nat qe kishin dal,para se te ndaheshin djali i dha nje leter.vajza sapo mberriti ne shtepi,me padurim hapi letren dhe nisi ta lexonte.ja cfar shkruhej ne te:"fjalet e meposhtme mun te te lendojne por duhet te ti them.dua ta heq kete peshe qe po mbaj.gjeja e fundit qe dua eshte te te lendoj,por shiko me vjen shume keq ,por deshiroj ti japim fund lidhjes sone.nuk te dua dhe madje mendoj se kurre nuk te kam dashur.e gjitha ka qene nje genjeshter.ne keto dy vjet ke qene vetem ti qe ke ndjere kete marredhenie dhe tani erdhi koha ta marresh vesh kete."vajza me lot ne sy kishte humbur kontrollin.doli nga shtepia dhe vraponte neper rruge me leter ne dore.u drejtua nga shtepia e te dashurit,pa mundur te arrinte dot kurre.nje makine e goditi rende per vdekje.u dergua menjeher ne spital.djali sapo e mori vesh u nis drej saj,por ishte shume vone.pas pak oresh doktori tha:"me vjen keq ,beme c’ishte e mundur,por s’ia doli dot."djali humbi kontrollin s’dinte c’te bente.ajo vajza kurre nuk e mori vesh se i dashuri e donte me shume se jeten e tij.kurr nuk e mori vesh se ajo ishte gjithcka per te.mbi te gjitha ajo kurr nuk e mori vesh qe ajo dit ishte 1 prill…

Dite e ftohte Janari,Sot do ishte nje pervjetor i bukur,do kujtonim castet tona,si u njohem!E mbaj mend ate dite me shi,sic jane ditet ketu. Syte e tu me preken e une me naivitetin tim te buzeqesha! Ishte e para here qe pas asaj qe kishte n…dodhur ti qeshja dikujt.Biseda jone filloi,vazhdoi…Me ty ndihesha vetja ime,me plotesoje zemren!Deshirat e perbashketa na afruan me shume.Cdo bisede,telefonate me ty ishte me shume se kenaqesi.Ashtu filloi dashuria…Thurem plane,jeten ne vazhdim.Une punoja e ti vazhdoje shkollen .Prinderit tane ishin ata qe na udhezuan me shume se cdo njeri.Edhe pse po ecnim si me hapa bebesh,perseri jeta me ty nuk ishte monotone.Shoqeria jone teper e kendshme.Nete te tera pa gjume duke biseduar pa pushim,duke pare ne sy njeri tjetrin.Me pyesje:- kush i ka syte me te bukur une apo ti?Syte e mi pasqyronin ngrohtesine e dashurine qe kisha per ty.Syte e *tua qeshnin, tregonin dicka…por cfare??..Bashke u perplasem me shume probleme e prape bashke i kaluam.Me ngacmoje me fjale,me beje qe qaj, te qesh.Isha si nje femije i lumtur qe jeta i dha nje shans per te jetuar perseri ne kete bote te frikshme.Por gjithcka nje dite u shua…Nje telefonate…nje ze ne fund te telefonit qe fliste per ty.Njerezit per’rreth bisedonin e syte e tyre me shikonin me meshire.Ajo qe kurre nuk ja pata friken ishte mes nesh.Nje i trete…Gjithmone te kisha kerkuar te ishe e sinqerte me mua.Shume persona na kishin zili per ate qe kishim ne.Filluan justifikimet ato qe urreja me shume.Nuk dija kush isha me sepse ne veten time kisha humbur llogjiken per te kuptuar cpo ndodhte.Kush ishe ti? Plot 12 ore duke biseduar,duke shpjeguar e zeri yt sme dukej me i embel,syte me dukeshin sikur e kishin te shkruar ne to Faj.Me kerkove te falur me ore te tera,qame te dy e ti zgjasje doren per te fshire lotet e mia,ste duroja dot prane.Ato duar ishin te ashpra,te ftohta,te huaja.Pse ma bere kete?Nuk te mjaftoi besimi im,respekti,dashuria ime?Ste kishin mjaftuar lotet e buzqeshjet e mia?Gjithcka e vrave me doren e trupin tend,me mendjen tende te amshorit.Kufinjte e mi i dije,e ti nuk pyete shkele mbi to.Oret e minutat kalonin e se kuptoja cpo beja akoma me ty.Zbardhi dita, ulur te dy ne pak distance me njeri tjetrin,degjoja ty.Fjalet tingellonin shume zhurmshem.Ne mendjen time kisha deshire te te perqafoja,te te puthja te hidhja gjithcka pas kraheve por zemra sme bente.Nuk kisha guxim as te rrija me e as te ikja.Te rrija e te beja veten te besonte ne dicka qe sja lejoja vetes e as ty, apo te ikja krenar qe nuk te lashe te marresh neper kembe dinjitetin tim?Kafeja qe bere mu duk e hidhur,si helm.Syte e zgurdulluar,nga pagjumesia e me lot shoqeronin kafene e mengjesit, te fundit bashke. Me premtove boten,zemren,dashurine tende e me dhe tradhetine.Si mund te jetoja une me mendimet ne koken time qe ti kishe falur gjithcka time dikujt tjeter?Qe trupi yt kishte prekur dike tjeter?? Si mund te rrija me ty qe humbe besimin tim?Cdo fjale tenden e respektova,familjen tende qe me mungon dhe sot e kesaj dite, e perseri ti nuk pyete!Ste mjaftuan ato kisha kaluar?Kujtove se isha kaq i forte sa te le nje njeri si ty te shkele mbi cdo gje timen?? Kurre…U ngrita e mora ne duart e mia,doren tende.Ste shihja ne sy sepse kisha frike se mos syte e tu do me genjenin perseri.—Te desha e te dua,por veprimet e tua bene qe gjithcka te perfundoje ketu.Cdo kujtim tonin fshije nga kujtesa sepse nuk ja vlen me.Te uroj fat ne te ardhmen,te gjesh ate qe kerkon,por me shume te uroj te gjesh veten tende sepse do vije nje dite qe ti do humbesh me shume se mua ne kete rruge.Mendja apo syri te genjyen,se di por pas gjithe kesaj uroj te jetosh e lumtur.—U lute e gjunjezuar,premtove qe sdo ndodhte me,por ne thellesine e shpirtit tim smunda te fal.Te putha ashtu ftohte dhe dola nga ajo dhome qe mbante shume sekrete tonat.Me dite te tera u mbylla ne dhomen time.E nje dite tek po shkoja ne pune takova babain tend.Nuk durova dot me e fillova te qaj ne krahet e tij! Ai qante e fliste duke dashur te me qetesoje mua.Ndenja pak minuta me te e me kerkoi te falur per ate qe kishe bere ti.Me puthi duart e me tha qe ne syte e tij do isha perhere nje engjell.Fjalet e tij me preken ne zemer por fatkeqsisht tani nuk isha me engjelli i askujt,pervec se familjes time.Qe nga ajo dite une dhe ti shume here jemi pare ne rruge,kemi rastisur edhe ne te njejtin vend duke patur shoqerine e njejte por si per cudi zemra ime nuk rreh me shpejtesi per ty me. Eshte teper e cuditshme se si dy njerez qe kane ndare nje pjese te jetes bashke, tani sjane gje tjeter vetem dy te “panjohur” per njeri tjetrin.Jeta vazhdon edhe pse me veshtiresi.Ti diku jeton jeten tende pa mua,une timen pa ty.Te tjere do na bejne te lumtur qe te dyve.Sot sdi pse mendova per ty,por kujtova diten kur u njohem bashke.Gjithmone me thoje ;-sa shume mban mend dhe ti-, e tani *e kuptoj qe ke patur te drejte.Ca dite apo data duhen harruar sa do e veshtire per ti fshire nga kujtesa.Historia jone filloi…vazhdoi…perfundoi me nje puthje te ftohte.Sot do doja te te pyesja: A ja vleu sadopak ajo qe bere ???

m`duket qe e ke kuptu gabim hapjen e temave ne forum :smiley:

ndoshta po ndoshta jo.pse si eshte kuptimi i drejte meqe e ditke ti…

Jo un se di :slight_smile: Stafi e din ;)!

mfal qe tthash un:)

aaa pse ti nuk ben pjese tek stafi meqe ra fjala.jo mo mos e vrit mendjen se nuk ka problem se dikush dikur do e thonte por thjesht se mendoja qe do e thonin kaq shpejt hahaha :):D;)

ajo historia e par jotja esht ?..se kshu ke then ne fillim
…vetem se nje gje nuk kuptova , , , ti thua ajo vdiq …dhe ne fund jep nje keshill “DASHURONI- DASHURONI POR PA TRADHETI”…nuk kish lidhje !

gjithsesi , shum e dhimbshme qe :frowning:

Love story te trishtueshme, por dashuria qe ka ekzistuar me pelqen…

shum te dhimbshme keto e si jam ber e ndjeshme koheve te fundit me pikuan lotet:( ca keqq

asnjera nga historite nuk me perket mua por jane thjesht histori qe ndoshta jane edhe te verteta.nese do filloja te shkruaja historine time do ishte shume e gjate… dhe dicka ne lidhje me ate qe ti nuk kishe kuptuar doja te te jepja nje keshille qe me pare lexoje edhe njeher historine dhe mundohu te kuptosh mesazhin ok.kur ta kuptosh kete gje ateher te jesh e bindur qe do e kuptosh perfundimin se perse kisha shkruajtur ashtu qe “DASHURONI- DASHURONI POR PA TRADHETI”. klb;):slight_smile: