Lufta e Tretë Botërore

Dy luftërat botërore tanimë janë realizuar, dhe Lufta e tretë dhe përfundimtare botërore parashikon sullmin në Irak, Iran dhe/ose Siri si këmbëza tërheqëse që do të vë tërë Lindjen e Mesme në një zjarr të madh djegës.

Kur Amerika të ngulitet me vendosmëri brenda Lindjes së Mesme me shumicën e njësive të saja të vijës së parë të frontit, Korea e Veriut do të sulmojë Korenë e Jugut.

Pastaj, me forcat Amerikane të shtira mirë përtej kufirit, Kina do të pushtojë Tajvanin.

Kjo do të shpallë fillimin e luftës së tretë botërore.

Lufta e tretë botërore është një konflikt ushtarak që do të përfshijë më shumë se dy kontinente, në të cilat së paku 20 shtete të mëdha do të marrin pjesë në sulmin ndaj armikut të përbashkët, dhe e cila ka vëmendjen te “njeriu në rrugë” si shkak i humbjes së rëndësishme të jetës.

Mund të themi se jemi shumë afër luftës së tretë botërore.

E vetmja kërkesë që ka mbetur për t’u përmbushur për fillimin e luftës së tretë botërore është konflikti ushtarak që do të shtrihet në më shumë se dy kontinente.

Sapo Izraeli të sulmojë Palestinën, ose Korea e Veriut të sulmon Korenë e Jugut, apo Shtetet e Bashkuara të Amerikës ose Kina të pushtojë Tajvanin, do të kemi zhvillimin e luftës së ardhshme botërore.

Përktheu nga gjuha angleze: Sefedin Muçaj

Disa analistë dhe historianë kanë sugjeruar që Lufta e Ftoftë mund të identifikohet si Lufta e Tretë Botërore sepse kjo luftë u zhvillua në shkallë globale nga luftëtarët e autorizuar të Shteteve të Bashkuara dhe më vonë NATO-s dhe Unionit Sovjetik dhe shteteve të Paktit të Varshavës.

Ja edhe nje video klip shume interesant ne lidhje me kete teme:

//youtu.be/iN8IQb_Rb3E

Mendoj se lufta e trete boterore ka filluar dhe po zhvillohet ne internet!

interesante kjo reni, nuk me kish shkuar ndermend, te vrisja dike nga interneti edhe se dikur kam pare nje film qe hodhi bomben ne rusi duke lojtur me pc.

Nuk eshte vetem puna e bombes, sesa vjedhja e informacioneve delikate.

Pershembull:
vjedhja e dokumentave sekrete te Pentagon disa dite me pare…
vjedhja e informacioneve peronale dhe nr e kartave te kreditit te 8 milion njerezve mbare boten.
etj etj
por duke menduar se keto kane nje kosto te larte per çdo vend qe e peson. (nje lufte e padukshme, por e kushtushme)

Jaku e kemi edhe parashikusin per lufetn e 3 botrore

https://www.lirenti.com/showpost.php?p=46363&postcount=1

plako akoma nostradamusin besoni ju…
kujdes se ndonjedite do ta hani sic e hengri ajo bjondja me babagjyshin e vitit te ri …lol…

Nuk te kuptoj me kete postim te bjondes qka e hengri ?

Shoki nuk e kam shprehur askund qe besoj

mirpo kam lexuar edhe shikuar shume dokumentar per nostradamusin, dhe nuk i perjashtoj parashikimet e tij.

po pra edhe ti si puna bjondes

po nejse lufete te trete me arme nuk ka se e katerta do jete me gura pastaj

Faktikisht fjalet e thena nga Nostradamusi kan dale deri diku me sa di une,por ka shume shume enigma nga keto fjale sipas gojdhenave,qe akoma sjane bere te ditura.

Sipas mendimit time ska me pas lufte botrore.

I nderuar Sefedin!
lexova komentin tuaj per fillimin e luftes se trete boterore ku thuhet se ky materjal u perkthye nga gjuha angleze.
Mund te me thuash te lutem ku gjendet ky material ne origjinalin e vete?
FLM

Une besoi se lufta e trete boterore sdo jete midis shteteve por ne mes te te pasurve e te varferve
Ka nisur te apet nje apsire e madhe midis dy shtresave dhe jeta po behet e veshtire
Shtetet po na mbytin me taksa, per pune po behet veshtire
te dhenat tona personale sjane me te sigurta
E te gjitha po varen nga nje klik ne kompjuter