Martesa e adoleshentes

dikur isha shembull ne shkolle
tani per atehere qaj me ore
ajo dashuri qe ndjeja
me vrau si rrufeja
tani njeriu qe dashurova
me tha te tradhetova
kam nje femije qe per te luftoj
shume gjera po i toleroj
dikur luftova per dashurine
tani bej lufte per femijen
ku humbi dashuriae
ku u tret riniae
jam e bindur e sigurt
se zemra eshte e ngurte
po vuaj nuk e kam askend
po qendroj ne nje vend
tani jam prind e kuptoj
per femije sa vuaj e kaloj
keshtu bene prinderit e mi
nuk isha si duhej femije
nuk iu shperbleva mundin
u rrita ne ngrohetesin familjare
me harmonine dhe lumturine familjare
me rriten prinderit si princeshen
keshtu mesova pa pushim
qe te korri perparim
ne shkollen fillore u dashurova
dhe mesimin e leshova
kjo me erdhi me rinine
por me humbi lumturine
ne shkollen fillore u martova
rinine fare nuk e shijova
tradhetova prinderit dhe veten
tani luftoj me gabimet dhe jeten
shkollen fare nuk e vazhdova
me kete jete une deshtova
gjashtembedhjete vjeqare nuse
me fustane e buze te kuqe
muhabete te shtepise
nga harmonia e rinise
per te vetmen gje qe luftoj
eshte femija qe me gezoi
eshe fryti i dashurise sime
per te tani pesoj deshtime
ah sikur t’i kisha prinderit prane
largesia nga ta zemren ma vrane
por une i tradhetova
qdo denim meritova
ata mua me nuk me flasin
valle per mua mendjen vrasin
une asgje nuk meritova
si femije jeten e shijova
tani vetem ne shtepi
vete nene vete femije
nuk veshtroj diell as hene
mendoj vetem per time nene
i kujtoj fjalet e saj
edhe syte e saj me vaj
babai kur me mallkoi
nena me tha smund te bekoj
jeta mu be e vrerosur
jam shum e mllefosur
kam dhimbje ne shpirt
nuk verej as drite as dite
meritoj qdo denim
ndjehem si ne mergim
pa dshuri pa lumturi
une ende jam vete femije
pas gabimit u pendova
pse kaq e re u dashurovae
tani jetoj me vetmine
ngrohtesi kam vetem femijen
kjo eshte martesa e nje adoleshente
qe vuan per prinder ,per vete
per femije e ardhmeri
ah kjo e hidhura rini

:sad:

SHUM E BUKUR

SHPRESOJ QE KJO GJE MOS TI NDODH ASNJE VAJZE

E bukur por e dhimbshme …

shum e mir po e dhimbshmee :s

mendoj vlen per qdo vajz mos tgabojnaaa RrezartaA