Mascherano lojtar i Barcelonës?

Gjigantët spanjoll të Barcelonës janë fare pranë transferimit të mesfushorit të Liverpoolit, Javier Mascherano, pasi që thuhet të jetë arritur marrëveshja mes dy klubeve.
Marrëveshja do të kompletohet me një ofertë prej 15 milionë eurosh plus shërbimet e mesfushorit Aliaksandr Hleb. Sipas spekulimeve, agjenti i lojtarit tashmë është takuar me zyrtarët e Barcelonës dhe konfirmimi për marrëveshjen mund të vijë brenda ditëve të ardhshme.

Mascherano së fundmi ka shprehur dëshirën për t’u larguar nga Liverpooli dhe për t’iu bashkuar skuadrës spanjolle, ose të ribashkohet me ish-trajnerin Rafa Benitez te kampioni i Evropës, Interi. Blaugranët nga ana tjetër, ishin në kërkim të një zëvëndësuesi për të larguarin drejt Manchester Cityt, Yaya Toure.