MasterChef Albania - LIVE

Pas edicioneve, Masterchef USA, Australia, Italy nuk mund te mungonte dhe Masterchef Albania! Ekskluzive e Top Channel, ky show nis trasmetimet te shtunen 8 Mars 2014.

Aspirantet chef që do të garojnë per çmimin e MasterChef Albania! Çmimi për fituesin e këtij show do të jetë botimi i nje libri me recetat e përgatitura . Jo pak për një fillim karriere të suksesshme në artin e bukur të kuzhinës.

Juria e Master Chef Albania
Ky show nuk ka nje prezantues, te pakten duke u bazuar tek Edicionet e huaja. Vleresimet jepen nga chefa te kualifikuar. Ata do te jene tre.

I pari, Sokol Prenga chef dhe pastiçier i mirenjohur tashmë, falë disa emisioneve si “Takimi i Pasdites” në Tv Klan si dhe ka qënë i pranishëm disa herë në emisionin e Vizion+, Dita Ime. Ai është gjithashtu pronar i ‘Restorant pasticeri Delikatesë’.

Emri i juristit të dytë është Gëzim Musliaka, i cili gjithashtu zotëron një restorant me emër në kryeqytet dhe mjaft i vlerësuar nga kritika popullore.

Dhe i treti do te jete Renato Mekollin djalin e “Kapeleve të Arta”, akoma dhe me i njohur dhe i vleresuar ne rang nderkobetar per recetat e tij dhe ekselencën në artin e kuzhinës.

Burimi: Top-Channel - FB - Imalbania

Disa foto pjatash nga audicionet e Masterchef Albania

Program interesant.Shpresojmë që në këtë mënyrë të shtohen asortimentet e menysë.

Nuk kem nevoje per keto foto :stuck_out_tongue:

po sivjet a po e ndjek njeri masterchef in ?
emisjoni im i preferuar

lene se na shkoji goja leng :stuck_out_tongue:

yummy! Shume te shijshme po duken ato gatimet ne foto!

Suksese konkurenteve!