Matja e Intelegjences -IQ

Pershendetje!

Kilikoni me poshte dhe do paraqitet nje faqe me 39 detyra logjike.

Ne fund mund te na tegoni rezultatin nese deshironi.

IQ Test

Une sapo e bera, u nxitova pak, dmth i zgjidha te gjitha brenda 8 min, se nuk pata shume durim, gjithsesi rezultati im 99 pike, inteligjence mesatare!

mua nuk me hapet kjo :cry:

po ne qe nuk dime asnjeren nga keto 4 gjuhe :smiley: :smiley:

me doli rezultati 104…

Mua rezultati me doli 109, po se mora vesh cfare vleresimi i perkisja………

nuk em ben mua ky link pse

https://www.iqtest.dk/main.swf

Matja e Intelegjences -IQ eshte nje matje gabim :confused: nuk i perket fare se sa i zjuar esht nje njeri !!! une me shume do te thoja qe i perket memories !!!

2 - 3 pyetjet e fundit i bera me vetedije e te tjerat vetem shkel e shko :smiley: Ciles ti bije 10-a click:P dhe 90% doli:|

Ne foton ka nje burre.
Sipas eksperimenteve mjekesore:
nese e gjeni koken e njeriut brenda 3 sekondave truri juaj i djathte eshte me i zhvilluar se njerezit normal
nese e gjeni koken e njeriut brenda 30 sekondave, atehere truri juaj eshte i zhvilluar normalisht
nese e gjeni brenda 30-60 sekondash, truri juaj reagon ngadale.Duhete te konsumoni me teper proteina te mishit
nese nuk mund ta gjeni brenda 60 sekondash, atehere (maf i keni punet) truri juaj eshte shume shume i ngadalshem

tregohuni te sinqert dhe thoni per sa koh e gjetet
un per vete e gjeta direkt sa hodha syt :expressionless:

epo dallohet! nuk ishte aq e veshtire !:smiley:

Po si behen zzgjedhjet
?

“Nese do te kisha mesuar Rezultatin e IQ testit tim kur isha femije…nuk do te kisha arritur kurre ketu ku jam…”

Nje psikolog i famshem.

Sa per dije : Imja ke qene rreth 126 kur kam qene rreth 16.

IQ test tregon vetem aftesite thithese te materialeve pedagogjike.

Inteligjenca eshte e shperndare ne fusha te ndryshme…lexoni pak me shume per te e vleresoni me shume veten. Nese nuk jeni i mire ne Mate , sdo te thote qe sjeni inteligjent.

Besoni nje psikolog :slight_smile:

Nese nuk jeni i mire ne Mate , sdo te thote qe sjeni inteligjent.

po kte e dinim ne fakt :smiley:

Haha. Ne leberit (fus edhe veten ketu) dime gjithcka, se e kemi gjoksin me grope.

Lol

PS: labja, duhet te sqarosh njerezit se te kesh pjesen e djathte te trurit me te zhvilluar nuk do te thote te jesh me inteligjent. Thjesht do te theote qe perpunon informacionin viziv me shpejt.

:slight_smile:

jam dakort me ty syrius :slight_smile: mbi shum vitesh ka kaluar idea qe kush ka IQ te larte eshte edhe i zjuar … por eshte shum gabim … i zjuar esht ai person qe dij tja dale ne shumicen e situatave , te kete nje harakter terheqes , edhe te dij te zjedhi shumicen e problemeve qe i dalin , IQ eshte thjesht test i memories :confused: por nuk tregone sa i afte eshte dikush :slight_smile:

m`duket qe e gjeta per 5 sekonda :smiley:

si eshte truri im tani ?:stuck_out_tongue:

edhe ti lab ? gezohem :teeth::teeth::teeth:

PS: labja, duhet te sqarosh njerezit se te kesh pjesen e djathte te trurit me te zhvilluar nuk do te thote te jesh me inteligjent. Thjesht do te theote qe perpunon informacionin viziv me shpejt.

kur thash ate siper , ne lidhje me matematiken , su bazova te ai testi me kokrrat e kafes , se un e njoh veten :smiley: