Mbi 50% e prinderve, pergjojne femijet ne Facebook

Një tjetër sondazh ka përforcuar tezën se prindërit kërkojnë çdo lloj mënyre për të kontrolluar fëmijët e tyre. Dhe, tashmë, me ndihmën e rrjeteve sociale, gjithçka është më e lehtë. Anketimi i OnePoll evidentoi se më shumë se 50 % e pridërve i kontrollojë fëmijët e tyre përmes Facebook-ut.
Në këtë sondazh të zhvilluar në Britaninë e Madhe, janë pyetur të paktën 2 mijë prindër, nga të cilët mbi 50% kanë pohuar se survejojnë fëmijët e tyre në rrjetin më të madh social që ekziston, Facebook.
Sipas këtij sondazhi, 5 % pridër të tjerë janë shprehur se do ta bënin një gjë të tillë nëse do të dinin të përdornin mirë Facebook, 11% pohojnë se kanë krijuar një profil të rremë për të kontrolluar fëmijët, 13% se kanë hyrë në ardresat e miqve për të parë aktivitetet e djalit ose vajzës ë tij, 15% pranojnë se kanë tentuar t’i bëjnë miq, ndërsa, 4% që janë refuzuar nga femijët. Mos harroni, mund të ketë edhe persona të tjerë, veç prindërve, që mund t’iu survejojnë.

u cja fusin kot…
Ketu kalamanjte kane nga 10 adresa…hajde kontrolloi po deshe.
pa llogaritur pastaj qe jane me te zotet se prinderit persa i perket PC

…Ne fund te funditt i thon Britani . . Shqiptari sotem shyqyr qe ka televizorin :smiley: :tongue:

ne fb theeee ? vetem ???
uuufffff… sa her ti jepet mundesia
ka frik robi me fol !!! un vetem per nje arsye te till nuk kam me msn :confused:
duhet kujdes , sidomos per femijet

hehe femija i Shqiptarit zor se pergjohet :smiley:

S’arrij ta kuptoj c’ju ka kapur me facebook… vete prinderit e femijet hapin nga 20 adresa… Facebook eshte kryeveper…

A ke femije ti…???

ne kompjuter sme kan kontrolluar [se nuk din :stuck_out_tongue: ]…por e ka ber mami kur kam mar cel per her te par…dhe u merzita vertet shum :@!! i thash mbaje mos ma jep …se sa te mos kesh besim !!

E skan shance .

fiks :slight_smile:

me falni por smund te pergjigjem per jeten time private,une them mendimin tim per temen - te pelqen ty apo jo…

me falni por sjemi ketu per te treguar jeten private por te dhene mendimet tona mbi temen - te pelqen ty apo jo - une shpreh ate cka mendoj…

dhe cfare mendimi dhate ju mbi temen…

[
nikita si ben koha andej nga mali ku jeton ti ?
mos u ofendo sepse un…

:smiley:

Mir ja bejne! Biles do te ishte me mir ta bllokonin fare per femijet!

jam shm dakort labe as mua nk me kan pergjuar deri tani po kam shumm inat kur e bejn