Mbi Muziken

Me apo pa komentet tona…shkrimi jot ne vend esht aurora…nuk iken pa merak . Jo ne , po kushdo qe do te postoj ne nje teme te caktuar…per sa kohe postimi nuk eshte ofendim…eshte e drejta e gjithsecilit te shkruaj pa limit…
Megjithate…ajo qe ne bem ishte thjesht nje shaka e vogel…duke pretenduar…si un si Katia…se i kemi aq kofidenca me ty…

nuk te bej me kritike ta siguroj.nuk do me shohesh me ketej verdalle.

une u lumturova qe te pash ketej verdall…por ti paske patur qellim tjeter…e nese erdhe per kete…thjesht cfare te theme…une di te eci…jam mesuar nga njerez qe zhgenjehem…dhe kjo me ka bere me te fort…

nuk po te kuptoj ku do te arrish,kur ti e di shume mire sesa me terheq mua forumi,apo nuk ishim bashke qe me thoje te regjistrohesha dhe une tek forumi dhe te thoja qe nuk kam nerva,se ti e di qe kam gjera shume me te rendesishme per te bere sesa te vi dhe te beje gallata ketu.mgjth te gjithe e bera per te fol me ty dhe kur kam ardh ne fillim kam pyetur per erinden.hapi sms qe ti shikosh mqs mua nuk me beson.dhe nje gje ta kesh te qarte ti…dhe une nuk kam nevoje per asnje qe te me japi doren se jam e afte dhe eci vete pa ndihmen e askujt,thjesht fakti qe ti nuk po te marr vesh se cfare mendon qe me drejtohesh mua me paske patur qellim tjeter.???keto qellime vetem ne koken tende mund te jen e se une as qe e kam idene per cfare po flet,dhe ta theksoj qe me zhgenjeve totalisht saqe ti nuk arrite te kuptosh shakane tone.mgjth ska problem fare se une jam mesuar te fshi nga jeta ime shume persona,nqs ata nuk duan te rrine.me vjen shume keq qe i interpreton gjerat si nje femije…nuk te dija kaq te “papjekur”.dhe ti tregove se sa ke marre nga shkolla jote me kete e dashura ime…

Une nuk i fshij njerzit kaq shpejt…por me beso se kam mesuar te kuptoj se kush jane…

Ti nuk ke te drejte te me gjykosh…te me komentosh…pergojosh…apo te flasesh me shume nga cfare realisht te takon ty te flasesh…

une jam treguar e hapur me ty…te kam besuar si motren time…ndoshta me shume…te kam mbeshtetur edhe kur nuk ke patur te drejt…por ketu nuk jemi per te folur per te mirat apo cfare kam qene une per ty…

une thjesht jam prekur shume…sepse ndjeja mall vertet per ty…doja te flisnim si dikur shume…e shume e shume gjera tonat…e te qeshnim prap bashke…po si dikur…ashtu me ze…sic vetem ne dim…

por sinqerisht u binda se nuk ia vlen asgje…asgje dhe asgje…

pavarsisht cfare jemi…pavarsisht ne cfare na lidh…une thjesht ndihem e habitur nga reagimi yt…te kam besuar shume njeri!..gjithe grimcat e jetes sime…kam qare edhe ne shpatullat e tua…se mendoja se i ndjeje si une…
por mos te vazhdoj me se nuk ka vlere…dhe me ke vrar shume…po shume me sjelljen tende…
kush jam une per ty kate?..kush?..kujtohu njehere…cfare na lidh bashke kujtohu prap…kam hedhur posht njeriun qe na lidhe vetem te te mbeshtes ty…

por nuk pendohem…se une kam zemer te madhe shume…e nese ka nje gje qe e dua ne kete bote…eshte qe gjithe njerzit e mi te jene mire…kudo ku jane…edhe ti…te jesh mire…

me te mirat uroj te kesh…por po te them nje fjale qe thjesht me vret por duhet…(kur llumi vjen nga balta,nuk te bene pissss…)…mirembetsh,

dhe harrova…erinda eshte gjalle thuaju te gjitheve…dhe jo vetem kaq…por cfare te duash…ajo vajze…cfare do emri te kete…ka shpirt te bardhe…vetem se zoti nuk nuk e ka derguar ne mjedisin e duhur!..

vajza…sinqerisht sinqerisht po e beni shum te madhe…
po me habisni te dyja …
nuk jeni te vogla per ta ystifikuar kte lloj debati . Si mund te dalesh ne perfundim te till per njeri qe supozohet se ke kaq shum vite qe e njeh .
Te ishit prek vertet kaq shum nga njera tjetra do ishit duke u sqaruar ne telefon…apo privatsisht…
Se marr vesh ca jan kto drama femijesh qe po beni ktu ne forum…
Sygjeroj ta lini me kaq se nuk jeni te vogla per zotin…

une me kaq e lash labe…me kaq…dhe privatesia ka vdekur me kohe te une…pasi ne privat i kam besuar gjithe jeten time…dhe vuala…vjen e servirur ne publik…s’me nxore ti nje fjale qe ketu u njohem…por ajo qe jemi rritur bashke si te thuash,

nuk e kuptova shprehjen tende,mgjth eshte per ty jo per mua,cfaredo kuptimi te kete.ti thjesht nuk arrite te kuptosh shakane qe ne beme,dhe mua ta pereris qe me vjen keq per ty,por jo te duroj fjalet e tua.dhe une kam ndare shume gjera me ty,dhe ti e di shume mire,por mgjth e di cfare nuk ja vlen te vazhdoj me sene fud te fundit nje njeriu duhet ti merzitesh per aq sa ka…dhe ti sot ma vertetove plotesisht.dhe cfare ke bere dhe nuk ke bere per mua,e cfare kam dhe skam bere per ty,sja vlen ti permendim.une ato qe kam bere i kam bere me zemer dhe per respekt te dikujt me te cilin ndaj jeten time dhe per faktin se tek ty gjeta nje “mikeshe” qe qenkam gabuar rende sepse spaska qene e tille.mirembetsh dhe ti…

   • Updated - - -

po cfare fjalesh te kam nxjerre une ty moj se na acarove keq ti tani???je thjesht llasticcccccccccccccccccccccceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee…

   • Updated - - -

po cfare te kam servirur ne publik une ty nga jeta jote private moj,a mund ta di te jem dhe une e qarte se nuk po te kuptoj dhe mqs ti e vazhdove biseden dhe ke folur kaq shume vazhdo akoma se ketu jam qe te marr vesh njehre e mire se cfare ke per te thene tjeter.dhe sesa keq te vjen e shikoj nga ato qe po lexoj.

   • Updated - - -

me detyrohesh nje shpjegim…do te lutesha sinqerisht se vertet qe e teprove…dhe kjo ste jep te drejte qe tju japesh te drejte atyre qe mua me kane bere keq,i njohim shume mire se kush jane,ose ti ke bere rolin e hipokrites kur me ke mbeshtetur.nese po bravo te qofte dhe mos e quaj veten vajze e pjekur ok…

   • Updated - - -

sinqerisht nuk te kuptoj.e kam lexuar me dhjetera here kete qe ke shkruar dhe nuk po arrij tju besoj syve.kush te ka gjykuar,pergojuar dhe komentuar ty mbi jeten tende.nuk i intereson njeriu ketu,ngulite ne koke njehere e mire.hapi syte dhe shiko njehere cfare po nxjerr nga goja o njeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii…ti mund te kesh te gjitha arsyet e botes pe tu merzitur per 100 gjera te tjera,por jo me mua.nuk kam fjale te pershkruaj sesi ndihem,pasi nuk e prisja nga ty kete gje qe nje shaka ta kthesh ne dicka serioze kur ne fund te fundit nuk isha vetem une qe po e beja ate shaka.dhe ti e di shume mire(por ste pelqen ne kete moment)qe dhe une te kam folur per cdo problem timin,madje dhe kohet e fundit ketu ne forum,por ti vertet qe ose po ben rolin e interesantes qe sa do arrij te duroj une,ose nuk e di noshta sdo jesh normale pastaj qe me drejtohesh mua me te tilla shprehje qe as ti vete nuk jua di kuptimin.ej…nuk kam shume durim,e kam humbur gjate rruges keshtu qe mos me bej tja nxjerr nervat e mia qe tani i kam ne qiell nje femije qe ne fund te fundit nuk ka faj per asgje.te dija te rritur sinqerisht,por qenkam gabuar.dhe ta dish mire qe ketu ne forum erdha vetem per te patur kontakt me ty duke qene se ne kushte te tjera nuk mundesh.dhe nuk do me shikosh me ketu,ta siguroj perderisa ti nuk arrin te ndash shakane nga dicka serioze.dhe po ta theksoj fooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrttttttttttttttt qe ne rast se ti vertete po vertete do ishe e bindur per te gjitha ato qe the nuk do ikje ne kete menyre pak me pare dhe te vazhdoje te komentoje ne tema te tjera sikur skishte ndodhur asgje.perfundimisht nuk te kuptoj…ti je thjesht nje femije i llastuar qe do te jesh gjithmone ne qender te vemendjes se te tjereve,ndryshe nga une.dhe me vjen tmerresisht keq keq keq qe u krijua e tille situate,por thjesht kuptova sesa per zemer e kishe ti shoqerine time dhe sesa e vertete ke qene me mua.mgjth jeta eshte shme e gjate e dashur dhe do apo sdo ti te perplas ne dyer qe ti apo une apo gjithkush ka nevoje ti hapi.dhe nese une njehere i hapa ato dyer dije se nuk do ti hap me…ta sigurojjjjjjjjjjjjjjjjj…shume faleminderit per mirenjohjen tende e dashur aurore…dhe sa per kete erinden nuk kam folur asgje se nuk me intereson fare perderisa kam gjera me te rendesishme per te bere.dhe ti nqs vertet je e bindur ne gjithe ato qe the mi verteto te gjitha mesazhet qe une kam shkruar dhe kam pergojuar ty,ato sms aty i ke gjeji dhe mi demostro…ne te kundert atehere te gjithe kete e ke bere per tu bere e rendesishme…kete mendoj une…:duartrokas::duartrokas::duartrokas::duartrokas:

Përshëndetjeje!

Ju ftoj te respektoni postimin e anëtares dhe rregullat e themelore te një teme duke mos e shndërruare ne loje-fjalësh!

Postimet i referohen temes se Muzikes ne Krijimtaria Juaj

Faleminderit! [LEFT]

[/LEFT]

tani kur te behen nervat kacurrel dhe disa nuk pranojne shaka dhe i anashkalojme disa gjera,jemi njerez prej mishi dhe gjaku dhe jo copa guresh.respekte.:smiley:

Oooo qe ku jon ata (neyse une qe ku jom) qe i lexojn shkrimet tuja!!

S’po m’sheh po get jo… :frowning: