Me kalimin e vetive,dashuria venitet apo forcohet?

Nuk e di cfare mendoni per dashurite te cilat mbijetojne per vite me rradhe,edhe se cdo dite perballen me friken se mos partneri/a do mbingopet me te njejtin person e do i duken te merzitshme te njejtat buze,te njejtat duar te njejtat fjale te njejta vende se ka vizitu do behen monotone apo do rifreskohen cdo here?

cdo gje ka nje fillim nje kulm edhe nje perfundim…kshu qe varet se ne cilen faze esht dashuria ne fjale…

Se besoi se mund te venitet cdo dite ka nje sfide te re? cdo dite eshte ndryshe nga e dieshmia. Lindin femije. Po besoi se kio varet shume nga te dy partneret. sbesoi se jeta eshte vetem puthje,ledhatime e sex
UNE BESOI SE ESHTE DASHURI,LUMTURI,RESPEKT E NJE FAMILIE E LUMTUR

Nqs njeri prej partnereve i ka keto mendime dhe dyshime ne koke, atehere me kalimin e kohes dashuria do te venitej duke filluar nga ai partner i cili i mendon keto gjera, por nqs te dy jane te sigurt per ate qe ndjejne dhe kane deshiren per te kaluar gjithe te ardhmen se bashku, atehere dashuria vetem do forcohej cdo dite…

Nqs dashuria ekziston nga te dyja anet ateher besoj se ajo mund te forcohet …

Per mendimin tim eshte shume e komplikuar! Pasi kuptojme “dashurine” e fshehur kur e humbim! por besoj se kulmi i dashurise se 1 çifti eshte vetem vitin e pare te lidhjes :slight_smile:

do na friksosh ti me kete a:(?

I bashkohem mendimit tend.

nuk eshte per frik, mbase dhe gabohem, por me pas dashuria kthehet ne nevoj :slight_smile: