Me merr ne krahet e tua..

Me merr ne krahet e tua…
Sic merr femijen nena…
Qe ballin te ma puthin…
dhe Dielli dhe Hena…

une marre nga drita jote…
Ti merr nga zemra ime…
dhe dore per dore rendim
E shtrenjta zemra ime…

I adhuroj keto vargje…i dashuroj…!

shum te bukura ! :slight_smile:

Faleminderit! Edhe pse nuk jane shkrimi im,Jane fjalet e nje kenge te hershme Shqiptare! Qe une i adhuroj:)

te bejne mishin kokrra kokrra!

//youtu.be/eFUqslOUWC0

eee kto kenget per Shqiperine mua me bejne te qaj :frowning: keto i degjoj vetem kur kam nja 2 - 3 paketa Marlboro afer edhe 1 Whiskey apo raki te shpis :stuck_out_tongue:

se ndryshe nuk degjohen kto

Jane me te vertet shume te bukura,me qe ra fjala tek Whiskey,eshte nje kenge e bukur Kosovare,Pina Whiskey o me Coca-Cola,sa me pelqen,ka nje tekst shume te bukur,:slight_smile:

Ska me kengen shqipe ne pergjithsi !

Op op e di per cilen e ke fjalen “Duli” e kendon, po zakonisht nuk degjoj TALLAVA :stuck_out_tongue:

As mua nuk me pelqen tallava,por ishte rastesi qe e degjova,dhe me pelqeu shume