Me mire te harrosh apo te falesh??

Si mendoni juve a eshte me lehte e me mire te harrosh apo te falesh???

te falesh (duke falur e ke harruar) se te te mundohesh te harrosh veshtire.

jam dakort me renix me mire te falesh.

Po a eshte kaq e lehte te falesh mendoni ju???

Mund te falesh nje femije te vockel ne parkun e lojrave qe zihet me femije te tjere por a jemi ne gjendje te falim me shume???

Them se jo!! :x

e drejt Alb-angel varet se cfare mund te falesh, mund te falesh por nuk mund te harrosh sepse ja dy gjera te ndryshme dhe qe zene vende te ndryshme ne memorien tone

mund te falesh shume mire pa asnjlloj problemi. vetem qe ne shqipetaret per shembull jemi shume “orgogliosi” (u lutem dikush te ma perkthej se nuk e di).
une e kam pare me veten time. e mbaja hunden lart dhe nuk falja njeri po pak e nga pak e kuptova qe kjo sjellja ime nuk me bente vecse keq.
zihesha me te gjithe, u thosha te gjithve gjerat qe mendoja ne fytyre pa menduar qe mund ti lendoja, me konseguenzen qe mbeta VETEM.
kurse po ti kisha falur te gjithe ata qe nuk silleshin mire me mua mund te kisha me shume njerez afer meje, sepse te gjithe gabojme.
e rendesishme eshte te kuptojm ke e kemi gabimin dhe te korigjojm veten se te tjeret nuk mund ti ndryshojme!

Jam plotesisht dakort me ty Reni, gjithashtu me pelqeu dhe mendimi i Argjirose :wink:

Per cfar problemi behet fjale :slight_smile: Se nuk eshte e lehte as te falesh as te harrosh dicka :wink:

Altin, ne pergjithesi eshte :smiley:

Ne pergjithsi asnje nga te dyja :lol:

Pyetje e veshtire… me karakterin qe kam… e kam shum te zorshme te dyja opcionet, ishalla me kalimin e kohes dhe me 1 pjekuri me te madhe te arrij te fal, ose te harroj…!

Une nuk fal njeri, por mundohem te harroj.

Une fal shume se e kam zemren e madhe

Po, une e di se sa e ka zemren Lakja!:slight_smile:

Per cfar problemi behet fjale :slight_smile: Se nuk eshte e lehte as te falesh as te harrosh dicka :wink:[/quote:1enup0vp]

Tema eshte e hapur tek Romanca prandaj them se permbledh te gjitha problemet qe dalin ne kte lloj fushe!!!

Asnje nga te dyja :wink:

une mendoj qe ne jet duhet te jemi me elastik . kuptohet varet per cfare falje behet fjale
per mos te kaluar ne ngjarie ekstreme , per gjera qe rikuperohen :
jam me faljen totale:

per mendimin tim eshte me mire te falesh se sa te harrosh! sepse po te falesh njehere i jep nje shanc, por te harrosh eshte sikur nuk ka ndodh gje! keshtu qe ai apo ajo fillon prap! :slight_smile:

sot me duket se ka ardh koha te mos falesh :smiley: por dhe une me siper me faljen isha! :shpat:

Me mire te falesh nje here dhe po u perserit mundo te harrosh … :slight_smile: