Me ne fund kompjuter i ri!

Kohet e fundit komjuteri po jepte shenja lodhje pas 5 vitesh pune te rendomte. Dhe pse akoma funksionant ne aplikacine dhe faqe multimediale e kishte te veshtire.

Kisha kohe qe ndertoja nje pc por kostua dilte e larte keshtu qe ne duar me ndodhej nje kod oferte dhe nuk humba rastin ta perdorja:

Procesori: i7 - 2.80 Ghz
Memoria Ram: 6GB DDR3 dhe pse mendoj ta dyfishoj
Karta Vidieo: Nvidia 1 GB e dedikuar, mendoj ta ndroj ne nje Ati me vone
Ekrani Full HD Dell 21.5 polic

Keto i ka asembluar Dell, si ne foto siper!

Shume i bukur qenka Reno,dhe permasat te mira i paska,e gezofsh dhe te shkofte sa me mire.

edhe njeher ta gezosh pc e ri RENI qenka shum i papar por presim ti besh nje foto keshtu qe te sigurohemi :smiley: ahhah , shum fantastik me keto Procesori: i7 - 2.80 Ghz ,Memoria Ram: 6GB DDR3 ,Karta Vidieo: Nvidia 1 GB, kete pc e enderoj un :smiley:

tani do jesh ne pc rehat fare , pa u shqetesuar kur mer ndonej program dhe i shikon se sa i do permasat e pc :smiley: … :):slight_smile:

MAJDI,mendoj se nuk do jet ndonje cmim i larte qe mos ta arrish dot,por me sa pash tek prametrat them se sdo jet dhe ndonje cmim i lart,flas i lart shume se 100 euro ska bo ai,por Reni po se pati besdi te na e thot pak :),cmimi nuk tregohet dhe as pyetet per te ne fakt por te bej nje perjashtim Reni.:slight_smile:

Flm, jo nuk e kam problem ta them çmimin. Ne fakt pc qe ndertova ne fillim pjese pjese vinte mbi 1300 euro pa ekran, por nuk po me mbushej mendja ta porosisja.

Ky dell ishte 1000 euro, por kisha 20% ulje tek ky dyqani keshtu e pagova 800E. :slight_smile: jo keq!

Ker vepruar shum mir RENI , ke ber mir qe e ke mar direk e jo ta mendoje pjes pjes ,prap dhe me ashtu nuk ka ndonje gje por me mir qe e ke mar keshtu

Doja ta thoja sinqerisht qe Reni me shume se 1000-1200 euro sbesoj se ta ket marre,por 800 e paske marre marre mire fare,dhe nje her e gezofsh Reno,dhe te shkofte sa me mire.
Mua PC ime me ka shkuar ne gati 1300 euro flas ketu ne Shqiperi,me keto parametra.Rami 5 GB DDR2,procesori AMD Dual Quore 2.91 GHz,Karten grafke ATI RadeonHD 1 GB+monitor 19 polsh+printer skaner HP+UPS.

ja dhe nje foto :slight_smile: po ve thumb pasi eshte pak e madhe.

:computer: Fantastik fare ka lezet,si ndahet mo Reni tani PC,24 ore non stop para PC se re:D

Fantastik fare , ME ne funde e pash tavolinen tende te sistemuar :smiley: … po me pelqen shum ai tapeti i mausit ,

un pc tim e kam bler para 1 viti 800 mij lek dell optiplex 330 , nuk e kam perzgjedhur vet pasi ma kan ber dhurate por , 1 gb ram 1.8 Ghz ,128 karta grafike

po ta kisha perzgjedhur vet do ta kisha zgjedhur nje te mir fare ,po perseri nuk qahem :smiley: :smiley:

Tavolina eshte e sistemuar ditet e para :smiley: :smiley: flm perseri

E gezofsh, rreth 1000 euro ben :smiley:

Shum i bukur me te veret do em therras dhe mua te punoj aty ehhehe hajgare shum i bukur komplimente