Menyrat per te verifkuar nese ai ju tradheton !!

Vajza…ne sulm :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ju i beni pyetje por nuk jeni e sigurt nese ai ju thote te verteten. Ja disa menyra te thjeshta se si te zbuloni besnikerine e partnerit tuaj.

Ju nuk jeni paranojake, por ai ka disa kohe qe nuk ju perkedhel me si me perpara.

Kerkojini telefonin
Pa shfaqur asnje lloj agresiviteti, kerkojini atij telefonin, per nje mbremje apo nje week-end, duke I shpjeguar se telefoni juaj ju ka rene per toke dhe ju eshte dashur ta conit tek nje teknik . Nese ai refuzon dhe ju vazhdoni t’ja kerkoni me te mira , por nuk arrini ta bindni atehere ka dicka qe nuk shkon…

Verifikoni kohen e tij te punes
Ai ju lajmeron se duhet te shkoj ne nje udhetim profesional dhe nuk ka si t’ju telefonoj ose do te shkoj te luaj tenis 4 here ne jave me shokun e tij . Mos jini e ndrojtur, telefonojini sekretares ,asistentes ose shokun e tij duke nxjerr nje pretekst.

Pyeteni ate se cfare mendon per meshkujt qe tradhetojne
Fjalet e atij qe tradheton partneren jane gjithmone shume te renda. Mundohuni ti flisni dhe nje here per te pare nese ka ndryshuar menyren e te shprehurit. Nese ai vazhdon te gjej perseri justifikime, atehere ai ka dicka qe fsheh

Luani rolin e te panjohures ne Web
Mund te jete dicka e ulet, por nese doni ta kuptoni. Duhet thjeshte te krijoni nje identitet te ri dhe ti dergoni atij email ( pa ekzagjeruar) dhe te shikoni sesi sillet ai .

Kontrolloni llogarine e tij bankare
Shikoni sa ka shpenzuar gjate kesaj periudhe dhe vini re se ku jane firmosur keto fatura. Nese jane fatura hoteli … atehere duhet te alarmoheni.

Shikoni nese e ka ndryshuar paswordin e tij
Nese ju keni pasur akses ne email-in e tij , tani nuk e keni me sepse ai I ndryshon ato shume shpesh.

Kerkojini ndonje shoqeje te provoj ta joshi
Kjo lloj menyre mund te jete shume rrezikshme , ekziston rreziku qe shoqja juaj te ta marri ate… Prandaj dergojini nje shoqe qe vertet I besoni.

Haahaahaha Shume interesante keto metoda por kane dale ne pension me kohe :D:P

vertet …po he…na meso ti ndonje metod te re :rolleyes:

:stuck_out_tongue:

hahahah don qe ti tregoj keto jane sekrete qe femrat nuk duhet ti dine :stuck_out_tongue:

po bej shaka une se tradhetine e urrej shume :smiley:

sekrete thot hehehe… nje gje ta kesh te sigurt abdullah…qe nuk ka femer ne bot qe nuk e kupton tradhetin…
ndoshta bejn sikur skuptojn…per hir te dashuris / interesit/etj …po nuk ka shance mos ta kuptoj :ncuq::ncuq:

po bej shaka une se tradhetine e urrej shume :smiley:

e di e di…dhe un po te isha mashkull kshu do thoja :stuck_out_tongue:

Kerkojini ndonje shoqeje te provoj ta joshi
Kjo lloj menyre mund te jete shume rrezikshme , ekziston rreziku qe shoqja juaj te ta marri ate… Prandaj dergojini nje shoqe qe vertet I besoni.

jo ket ket nuk ben asesi sa e sa lajme jan dhen se i dashuri tradhton me shoqen e ngusht, kjo eleminohet per mendimin tim:cool:

mos ji shume e sigurte per kete :mrgreen:

e di e di…dhe un po te isha mashkull kshu do thoja :stuck_out_tongue:

ajo qe thashe eshte e vertete :slight_smile: tradhetia eshte dicka qe nuk me shkon ndermend fare :smiley:

jam shum e sigurt te betohem!!!

ajo qe thashe eshte e vertete tradhetia eshte dicka qe nuk me shkon ndermend fare

e di mo e di…je djal i rrall ti…lum ajo qe do te mari :tongue:

E lene mos e pyt lum ajo qe do me marri cfare ka per te heq e shkreta :D(y)