Mesazhe celulari :D

[b]Dashuria ime tull

Dashuria jote llaç

Dashuria jone

Pallat 5 katsh.[/b]

[b]Ne dritare rrija une,

ne dritare rrije ti.

Buke me gjalpe haja une

buke me gjize haje ti.

…eh dashuri, dashuri…[/b]

[b]Ishte nji dite e bukur me diell

neper rruge binte shi

catite ishin mbuluar me bore

macet benin dashuri…[/b] :lol:

[b]Ne mengjes nuk ha sepse te mendoj

Ne dreke nuk ha sepse te mendoj

Ne darke nuk fle, sepse kam uri …[/b] :lol:

Nuk e di se si ta them, por kam shume shum deshire ta bej me ty… e di qe ti e ben shum mire, prandaj… eja te bejme bashke …Pemen e Vitit te Ri!

I embel dhe i bute, ne goje kur e fut, i bardhe apo i zi, ngjyra ska rendesi, me gjuhe e shijone, me dhembe e rrotullon, lengun kur leshon, cemcakizin kur shijon!

Nese prej meje mendja s’te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Atehere afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them Te Dua!

Trupi yt i bardhe si bora me rreshket me iken nga dora,
une te kam dhe ste leshoj
dhe pas vetes te shtrengoj.
Per miken time me besnike

ty moj leter higjenike.

Ej…do doja … qe ne te dy… dmth … njehere te vetmuar…pa thene
asgje dhe askujt… ashtu fshehurazi… te shkonim te benim …shooping…te Gabi…

Zemra e femres eshte gure, hyre brenda e s’del me kurr. Zemra e mashkullit eshte hotel, kush ka qef hyn e del!

Un do vij ke ty…te mberthej,
ne shtratin tend te hyj…
Ty do te kapin ethet…do te djersitesh…
do dridhesh e digjesh perbrenda…
nga i shumeprituri…
.i yti…GRIPI…!

Do zbresesh poshte se ika?!

Jo mos ik!

Po une nuk ika! Ti pse ike?

PS: Teme e papame kjo! :lol:

Jam nje pike vese ne mengjesin pranverore,
Do rreshqas po me mbajte ne dore,
Po me le ne diell, do avullohem, do tres,
E me lejo te lutem ne zemren tende te jetoj, te mbes.

Te rrita me buke misri
djathe e kokrra ulliri,
te kisha si femi
ti ishe me i miri.
Jo , ty nuk te lane,
te moren me zor
Ma vodhen gjeldetin me 30 dhjetor!!!

Une te putha
E ti me puthe
Une gjuhen ta kafshova
Ti dhembet,mi ngule
Une te rashe me shuplake
Ti ma fute n’grusht
Hmmm…,heren tjeter
Do t’marrim arbiter patjeter

Pi cigare, paf e puf
Sepse sot une jam me rruf
Une me gripin, do luftoj
Sepse ty te dashuroj.

Me kete mesazh i paska lon nja 30 euro ai/ajo qe e ka bo! :lol: :lol: :lol: :lol:

Dyshon qe yjet jane zjarr,
dyshon qe dielli leviz,
dyshon qe e verteta eshte genjeshter,
por mos dysho kurre tek miqesia ime per ty…

Ne boten e ndjenjave MIQTE jane yjet…
disa bien,
disa humbasin drite,
disa fuqi…
por une me siguri nuk do te bie dhe nuk do te humbas kurre drite!

Gjithmone kur te jesh trishtuar shih nga qielli:
cdo yll qe sheh eshte nje person qe te do,
me pershendet nqs me sheh


Miqesia qe na lidh eshte me e forte se cdo ciklon,
do te me kesh prane kudo qe te ikesh,
sepse nuk ka kufije per te miren qe te dua.