Mesazhe celulari :D

Qe te me kerkoje qe te hiqja dore prej teje
dhe te me falje boten do te te thoja:
C’te bej me boten kur kam nje mik qe me ofron universin?

Miqesia eshte tamam si nje keshtjelle rere:
e veshtire per tu ndertuar,
e lehte per ta prishur,
por shume e bukur per tu kujtuar.

Kur nuk te kuptoj…
MOS U NXEH!
Kur nuk te degjoj…
MOS MA VER RE!
Kur te them “jo”…
ME FAL!
Tani qe te them “kam nevoje per ty”…
ME BESO!

Tek syte mbaron gjithcka…
ata e kuptojne menjehere largimin
jane ata te paret qe derdhin lumenj lotesh…
pastaj i peshperisin zemres… ‘harroje’
eh sikur te ishte kaq i thjeshte edhe per zemren harrimi!

hahaha shume te lezetshme :zemer:


Te dy mbeshtetur pas nje reje
te dy, dy sy ne gjithesi
une bie, ngihem brenda teje
e brenda meje digjesh ti.

…Nese ste them dot se sa shume te dashuroj,
fajin e ka natyra qe si dha zemres goje.

Ti Je nr.1 e ska tjeter,
le qe te dua ketu
por edhe ne boten tjeter.

Zemra zemres i ben lutje
dashuria e pare fillon me puthje
zemra e femres eshte hotel
kushdo hyn e kushdo del
po zemra e mashkullit eshte si gur
kush hyn brenda nuk del kurre.

Jam ketu ku me ke lene.
Te pres aty ku te percolla
Te desha edhe atehere kur s"te njoha
Te dua dhe tani edhe pse me le ti.

Per ty linda per vete jetova
per ty plagosa shpirtin te sherova ty
harrova veten te kujtova ty
linda per vete dhe do vdes per ty .

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vete, por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,
Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime
sepse ti je ilaci i zemres sime.

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova:Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se arsyeja qe jetoj je ti.

NJERIU PA DASHURI,
ESHTE SI NENA PA FEMIJE.
BUZA E PA PUTHUR,
ESHTE SI LUJLA E KEPUTUR.

NESE NE ZEMER LIND BESIMI,
ATEHERE NGA ZOTI VJEN BEKIMI.
NESE NE ZEMER LIND TRADHETIA,
ATEHERE MERR FUND DASHURIA.

sikur te me doje aq sa te dua
asnje cast sdo rrije pa mua,
sikur te me ndjeje aq sa te ndjej
do te me thoje vdes per buzet e tua,
dhe dije ylli im se kurre sdo te te them
largohu nga mua.

Me thuaj valle e meritoj
perse vazhdon te me lendosh
perse shpirtin do te ma shkaterrosh
perse me ben te qaj
a ke valle shpirt qe nje zemer e le ne vaj
per ty gjithcka pata lene
zemren , shpirtin , trupin vec ty ti pata dhene…

Nese te mungoj mos u fut ne mendime
ne valet e detit perfytyro fytyren time
nese ndonjehere te shkon mendja te mua
atehere ne reren e lagur shkruaj te dua.

Jeta eshte nje mal i larte
Qe asnjeri s’e di, ku i arrin lartesia
Dhe njeriu duhet te vrapoje shpejt
Ndryshe s’do arrije te njohe c’eshte lumturia.

Cme duhen syte
kur nuk shihemi?
Cme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Cme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Cme duhet zemra
kur nuk dashurohemi?