Meshkujt e thone te paret fjalen "Te Dua"....

Shumëkush mendon se në lidhjet e dashurisë,fjalën magjike “të dua” të parat e thonë femrat, mirëpo një hulumtim i realizuar së fundi ka treguar se emocionet, nëpërmjet fjalëve, të parët i shprehin meshkujt.

Sipas ekspertëve britanikë, meshkujt fillojnë të mendojnë për t’i shprehur ndjenjat e tyre shtatë javë para femrave dhe po në këtë periudhë thonë “të dua”.

Koha kur partnerët do t’ia pranojnë dashurinë njëri-tjetrit, në masë të madhe, varet nga ajo nëse kanë pasur marrëdhënie intime.

Thuhet se meshkujtjanë shumë më të lumtur nëse i dëgjojnë fjalët magjike para se të kenë pasur marrëdhënie intime, ndërsa femrat dëshirojnë që partneri t’u thotë “të dua” pasi të kenë qenë intimë me njëri-tjetrin.

Burimi: Femina.al

Ajo dihet, seshte nevoja te na e thuash ti Erinda:P

ncncncnc…:roll:

JO moj kan ndyshu tani gjerat ka se edhe femrat e thon me par.

Une spajtohem aspak me kete mua personalisht me ka ndodh e kunderta dhe mu ka dukur nje gje shum e quditshme :confused:

ehe une bashkohem me mendimin se meshkujt ta thon te paret fjalen te dua ne fidhimet e nje lidhje por pasi kalojn vite harrojn ta thon me,e me von jan femrat ato qe sakrifik
.ojn me shum.

edhe une mendoj si ti! (:

E vertet eshte qe e themi te paret por varet sa seriozisht e themi :slight_smile:

tash nuk thone me fjalen e famshme,po thone tjeter gje pshm ake qejf ta kalojme sonte bashke:p

Mjafton te mos ket munges dashurie se kush e thot i pari pak rendesi ka

“Nje mashkull mund ti takoje 10 femra, te beje dashuri me 9, te flase me 8, te qesh me 7, te luaje me 6, ti genjeje 5, te dale me 4, te mesohet me 3, t`i puth 2, por GJITHMONE TA DOJE VETEM 1!!!”

dhe varet sa ju besojme :slight_smile: