Microsoft preferon Mac OSX te Apple ne zyrat e tij!

Apple eshte rivali nr 1 i Microsoft, pothuajse te dy leshuan sistemiet operative ne te njejten kohe Microsoft me Vista dhe Apple me Mac OSX 10 Leopard.
Deri ketu eshte ok. Por me e bukura vjen ne fushaten e reklamave qe Microsoft po ben per produktet e tij, nje shifer rreth $300,000,000 Dollar ku dhe skandali ku po flitet ne te gjitha forume e Apple eshte se Microsoft preferon te perdori kompjuterat e Apple me sistemin operativ MAC OSX ku dhe duket qarte emri programit dhe sistemi operativ ne reklamen e Microsoft “I’m a PC”

Ja foto:

Materiali eshte marre nga siti i Microsoft per shtypin: https://www.microsoft.com/presspass/wind … llery.aspx dhe shte zbuluar nga nje perdorues Mac.

Duket qarte qe programi eshte Adobe Photoshop CS dhe Sistemi Macintosh.Pra ne zyrat e Microsoft punohet me MAC OSx. Dhe pse Windows ka pushtuar boten dhe mban merkaton me te madhe per personal komputer. kush do cilesine zgjedh Apple, ku dhe vete MS e ka bere.

:lol: :lol:

:smiley: Normale, Apple mbahet si per cilesi dhe per bukuri.

pse kot ka dale ajo shprehja : Beni si them une dhe mos beni ate qe bej une.

po po kukulla ke te dreite eshte e vertete ajo fiale qe thua ti

Si ka mundesi qe windows eshte 8 here me i shtrenjte se mac kur mac eshte me i mire?
une kam rreth nje muaj qe perdor mac. te them te drejten nuk me ka bere ndonje pershtypje te madhe pervec faktit qe eshte shume i lehte (nuk ngarkon pc). pervec kesaj mendoj qe windows ka me shume opsione. ky mac me duket shume i thjeshte. gjithsesi per ate qe e dua une, mire e kam.

Ketu ne shqiperi shum pak njihet Mac dhe shum pak perdoret

Ta gezosh MAC-un Daku!

Puna eshte se sistemi MAC OSx eshte i varuar nga arkitektura hardware, qe do te thote se nuk mund te instalohet ne kompjutera qe s’majne shenjen Apple!!!
Microsoft nuk merr lek te madh nga shitja e kompjuterave ne krahasim me Apple qe shet vet kompjuterin me çmim mjaft te lart (perveç proçesorit dhe kartes video) dhe si rrjedhoj per sistemin operativ nuk eshte se i kushton rendesi çmimit. Apple do te shesi vetem hardware!

Tani e kuptova qe edhe pse e shkarkova nga inteneti, edhe pa perdorur serial ose krack, Mac u instalua pa bere shume llafe. madje eshte edhe nje kopje e licensuar qe mund te beje azhonime. hihihihi