Miku i zemres sime....

Kisha shume deshire dhe nevoj te dijla me mikeshat e mija…………
Prezenca e tyre tjeterson qenien time………
Mami i thash po behem gati se,nuk e di i thash kam nevoj te dal paksa…….
Si jo zemer te dalesh qe c’ke me te…….
Fillova te kerkoj mes rrobave te mia…………dicka qe te me pershtatej……
Me pelqejne fustanet klasik dhe elegant kur dal………dhe po mendoja………nje fustan i zi nuk do te ishte keq……
Pasi vishem dhe pershendetem me nenen time………marr makinen dhe shkoj tek mikeshat e mia qe me prisnin….
Me kishin bere dhurat nje CD me muzik te cmendur………
E vendosa dhe makina sa nuk pelciste prej muzikes………e doja ritmin e kengeve,gezimi I tyre per mua do te thonte shume,kendonim dhe kercenim aty….
Nje alegri mes femrash………qe une e doja kaq shume…
Pasi shkojme ne restorantin qe kishim prontuar………ulemi ne nje ambjent ku ishte vec me njerez te ndryshem,famijlar,miq,e shume te tjere…….
Japim porosine dhe nje mikesha ime me thot………
Eraaaaaaaa zemer ti nuk e din se kush eshte pas teje………
Per nje moment ngriva………
Kush i thash?
Eshte miku yt,I femijrise….A…
Ngriva dhe mendova ne te njeten kohe……….pse duhet te me ndjeki passss
Ok i thash le te jete problem i madhe………
Po c’dreqin do ai ketu mendova………dhe me vinte inat………qe nuk dola njehere te isha e qete!
Kurioziteti per ta pare po me cmendete,se di pse doja kaq shume ta shihja,ndoshta sepse u be dhe kohe e gjate pa e pare!
Ne keto mendime……….shoh perball ftyrat e mikeshave te mija,te habitura………qe me shihnin dhe une as qe e kuptoja….
Ndjej nje dore mbi shpatulla……….
Eraaaaaaaa ckemi,?
Kthehem ashtu me qetesin me te madhe,dhe me fytyren qe ishte bere flak e kuqe…….
Hey i them……ckemi si je ti?..
Pasi u pershendetem,ndjeja se si ma mbante doren dhe nuk e leshonte,fliste dhe doren nuk e leshonte……
U ndjeva keq per nje moment……dhe nuk dija si te veproja…….
Pastaj ne nje moment shpejtesie e hoqa menjehere……
Ke dale per darke tha?
Po…i them me gjysem zeri……
Edhe une tha,kam dale me 2 shoket e mi,
Ok tha vazhdoni ju,kalojani mire………
Iku dhe nderroi tavolinen
Zgjodhi nje ku mund te ishte perball meje…….
Boooooooooo cfare sikleti moj nene mendova………
Nje fytyre ikte e nje vinte……
Dhe ai qe nuk largonte shikimin per asnje moment………
Dhe une qe ndihesha sikur kisha gjithe tavanin mbi koke………
Shoqet e mia benin dhe shaka,me bezdisnin dhe ato….nje siklet i pa imagjinueshem per mua ne ato momente……
Me shihte dhe buzeqeshte lehte hera heres,
Ne tavolinat ku ishim ulur behej muhabet si tek une dhe tek ai……
Vetem se ne te dy ishim te humbur mes shikimesh……
Nuk e kuptoja kete situate……
Dhe ndjeja se me kishte marr malli ta shihja……
Dhe tek ai e vereja kete gje………madje dukej shume,nuk e fshehte dot………
Gjithe kohen me rrinte mendja vec tek syt e tij………dhe ai qe qeshte hera heres………
Dhe une qe qeshja hera heres kot………
Dhe dukej kaq I bukur………
Pastaj e shoh te perhumbur ne cel e tij,
sec bente aty……
dhe pas disa sekondash ndjej zilen e sms ne cel tim…….
E hap dhe shoh ishte ai……
Me shkruante………
Te dua kaq shuuuuuuuuuume sa ti nuk e di.
Je bere shume e bukur,
prezenca jote me jep drite…
me lere te lutem……dua vetem te te shoh syt e bukur,dhe te me mjafton………
lexoja fjalet e tij,dhe hera heres e shijhja ne sy…….
Ai qeshte,
qeshja dhe une……
se di cfare ishte kjo situat…….di vetem qe fjalet e tij me lumturuan shume………
kaluan disa ore,dhe ne te dy ishim vetem tek syt e njeri tjetrit……
di vetem qe ajo mbremje do te jete e pa harruar per mua,si nje magji,te perhumbur ne syt e njeri tjetrit,
eshte kaq i turpshem sa dhe e shihja qe behej i kuq ne fytyre……
sikurse une……
se di cfare ndjeva,por di te them se prezenca e ti,tjetersoi boten time…….
Aq sa dhe kur shkova per te fjetur e mendova gjate,shume gjate,dhe ne enderr me shfaqeshin syt e tij te embel……
Kur ika me tha naten e mire dhe me puthi ne faqe………
Faleminderit qe erdhe tha………prezenca jote me dha Drite!..

imagesCA9X118P.jpg