Modele futbolliste, për fonde bamirësie

Vajza të bukura dhe futboll. Këtë herë nuk e kemi fjalën për pasionet e shumicës së meshkujve, por për një nismë solidariteti.
Ekziston prej vitit 2006 në Itali një skuadër modelesh që zbresin në fushat e gjelbra te stadiumeve, per te mbledhur fonde per bamiresi. Ndeshja e tyre e fundit, e luajtur ne stadiumin milanez te ‘San Siro’ ishte kunder djemve te ish-kampioneve te Juventusit.

I quajne “futbolliste me taka” ose “interi i modeleve” per shkak te prejardhjes se ndryshme te modeleve. Mes tyre luan dhe nje vajze me origjine nga Tirana. Qenderfushorja e majte eshte Klodiana Luku dhe ajo e ka vene bukurine edhe ne sherbim te atyre qe kane me shume nevoje, te femijeve, te semureve apo nismave te ndryshme te solidaritetit.

Kjo skuader luan rreth 20 ndeshje ne vit, kunder formacioneve te tjera te krijuara per te mbledhur fonde. Modele kunder prifterinjve, apo modele kunder politikaneve, natyrisht eshte nje ndeshje qe ofron argetim megjithese futbolli sherben vetem si sfond i vullnetit per te ndihmuar ata qe kane me shume nevoje.

Nuk qenkan keq keta futboolist :slight_smile:

Kushedi sa do jet bileta per te par keto kur luajn :smiley:

Imagjinoj ne nje kohe me shi… dyfishohen shikuesit! hahaha

Shi po shi me bresher ama :stuck_out_tongue:

Jo se nuk duken me topat ne fushe :smiley: hahahaha

Reni mos shkruaj ne numrin shumes :stuck_out_tongue:

keto e kane hallall 25 milion ne sezon :slight_smile: e jo ronaldinjo qe kur qesh, te vejen te ndorsh kanal :slight_smile:

për fonde bamirësie kjo ka rendesi